Franciszek pocieszał rodziców zmarłej Angeliki. Poznał ją już wcześniej. "Trzymałeś ją w ramionach"

Papież Franciszek został wypisany ze szpitala. Przed opuszczeniem placówki duchowny spotkał się z personelem i odwiedził młodych pacjentów oddziału onkologicznego. Papież udzielił też chrztu kilkutygodniowemu chłopcu i pocieszał rodziców zmarłego dziecka. Włoskie media podały więcej informacji o zmarłej Angelice.

29 marca papież Franciszek trafił do rzymskiej kliniki Gemelli w związku z infekcją górnych dróg oddechowych. U 86-letniego duchownego zdiagnozowano zapalenie oskrzeli, jednak przebieg choroby był na tyle łagodny, że po czterech dniach papież został wypisany ze szpitala, o czym informuje agencja Associated Press. W trakcie swojego pobytu w klinice Franciszek pozostawał aktywny, spotykając się z pracownikami personelu medycznego oraz dziećmi przebywającymi na tamtejszym oddziale onkologicznym.

Zobacz wideo Czy papież powiedział coś o Putinie? Mina Andrzeja Dudy na to pytanie bezcenna

Przed wyjściem ze szpitala papież Franciszek spotkał się z młodymi pacjentami. Pocieszał rodziców zmarłej Angeliki

Papież opuścił klinikę 1 kwietnia. Jak czytamy na portalu ucanews.com, dzień wcześniej Franciszek odwiedził młodych pacjentów oddziału onkologicznego, a także ochrzcił kilkutygodniowego chłopca o imieniu Miguel Angel. 

Franciszek rozmawiał także z rodzicami - Sereną i Matteo, którzy stracili swoją pięcioletnią córkę Angelikę. Jak informują włoskie media, dziewczynka cierpiała na chorobę genetyczną i początkowo lekarze dawali jej sześć tygodni życia. Dziewczynka zmarła w klinice Gemelli w nocy, kilka godzin przed wyjściem Franciszka ze szpitala. Papież pocieszał zrozpaczoną parę i modlił się razem z nią.

- Spotkałeś ją, Wasza Świątobliwość, gdy w 2019 roku odwiedziłeś Casal Bertone. Trzymałeś ją w ramionach - mówił do papieża płaczący ojciec. Jak dodają media, miało to miejsce dokładnie 23 czerwca podczas obchodów Bożego Ciała. - Papież powiedział im, że Angelica zawsze będzie w ich sercach i że dziękuje im za miłość, którą jej okazywali - powiedział ksiądz proboszcz Luigi Lani w rozmowie z "Il Messaggero" .

Papież Benedykt XVI podczas wizyty w Polsce w 2006 roku Benedykt XVI podejrzewany o tuszowanie pedofilii. Jest decyzja prokuratury

Franciszek skierował również słowa podziękowania w stronę personelu medycznego pracującego w szpitalu. Duchowny powiedział, że "jego myśli są ze wszystkimi, którzy pomagają złagodzić choroby fizyczne i zmartwienia tych, którzy na co dzień są powołani do bycia świadkami ukrzyżowanego Chrystusa", wyrażając przy tym wdzięczność "za ich poświęcenie i ducha służby".

Stan zdrowia papieża Franciszka uległ poprawie. Duchowny weźmie udział w mszy świętej podczas Niedzieli Palmowej

Papież Franciszek był w dobrym nastroju po opuszczeniu rzymskiego szpitala. Zanim został odwieziony do Watykanu powiedział dziennikarzom, że "jeszcze żyje", odnosząc się żartobliwie do swoich problemów ze zdrowiem.

Włosi o doniesieniach na temat Jana Pawła II. "Są przyzwyczajeni"

Stan zdrowia Franciszka poprawił się na tyle, że papież będzie mógł uczestniczyć w obchodach Niedzieli Palmowej. Szef watykańskiego biura prasowego Matteo Bruni potwierdził, że 86-letni duchowny pojawi się podczas mszy świętej odprawianej tego dnia w Watykanie.

Więcej o: