Watykan o zdrowiu papieża Franciszka: Konieczne było dożylne podanie antybiotyków

Portal Vatican News przekazał, że papież Franciszek choruje na zapalenie oskrzeli, jednak jego stan się poprawia. Lekarze mają się spodziewać tego, że w najbliższych dniach papież opuści szpital.

Podczas wizyty w klinice Gemelli lekarze stwierdzili, że papież Franciszek ma zapalenie oskrzeli o podłożu infekcyjnym - tak wynika z opublikowanego w czwartek 30 marca wieczorem komunikatu medycznego. Stan Ojca Świętego był na tyle poważny, że zdecydowano się na dożylne podanie antybiotyków.

Zobacz wideo Papież Franciszek i całowanie pierścienia

Watykan potwierdza chorobę papieża Franciszka. To zapalenie oskrzeli

Po wprowadzeniu leczenia stan zdrowia papieża Franciszka uległ znacznej poprawie. Przewidywany dla niego plan terapii zakłada, że w najbliższych dniach duchowny będzie mógł zostać wypisany ze szpitala. Z komunikatu Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej wynika również, że papież czwartkowe popołudnie spędził na odpoczynku, modlitwie oraz wypełnianiu obowiązków. 

"Jestem poruszony licznymi wiadomościami, które otrzymałem w tych godzinach, wyrażam wdzięczność za bliskość i modlitwę" - napisał papież Franciszek za pośrednictwem Twittera. 

Papież Franciszek Papież Franciszek napisał ze szpitala. Jest informacja ws. Niedzieli Palmowej

Problemy zdrowotne papieża Franciszka

Infekcja dróg oddechowych to nie jedyny objaw choroby, z którą zmaga się papież Franciszek. Głowa Stolicy Apostolskiej ma bowiem problem z rwą kulszową, która w 2020 i 2021 roku uniemożliwiła mu wzięcie udziału w różnych uroczystościach w Watykanie.

Policja (zdjęcie ilustracyjne) 24-latek zabił dwie osoby. "Szukał jeszcze jednej dziewczyny"

W kwietniu 2022 roku papież przyznał, że doświadcza "choroby zakonnic" przez co ma problemy z klękaniem. Jest to bowiem zapalenie kaletki przedrzepkowej, która objawia się m.in. dużym obrzękiem. Z tego powodu Franciszek miał też zacząć korzystać z wózka inwalidzkiego. 

W lipcu 2021 roku papież przeszedł poważną operację jelita, a dokładniej zabieg związany z uchyłkowatością okrężnicy.

Więcej o: