Watykan. Jaki jest stan zdrowia papieża Franciszka? Od lat króluje jeden mit na temat jego zdrowia

Papież Franciszek trafił do szpitala z infekcją dróg oddechowych. Mimo tego, że jego stan się poprawia, wciąż pojawiają się obawy dotyczące jego stanu zdrowia. Co do tej pory ustalono na temat kondycji 86-letniego papieża?

Papież 29 marca trafił do szpitala w związku z pogarszającym się stanem zdrowia. Po audiencji pojechał karetką do kliniki Gameli. Po pewnym czasie Watykan przekazał, że miało to związek z infekcją dróg oddechowych. Franciszek spędził wtedy noc w szpitalu, po czym jego stan miał się polepszyć. To nie jest jednak jedyny problem zdrowotny papieża.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Zdrojewski: PiS próbuje pośmiertnie wręczyć Janowi Pawłowi II legitymację partyjną

Papież Franciszek zmaga się z problemami zdrowotnymi. Co wiadomo na temat jego stanu zdrowia?

"The New York Times" zwraca uwagę, że papież od dawna zmaga się z problemem rwy kulszowej. Problem ten nasilił się na przełomie 2020 i 2021 roku. Wtedy też nie wziął udziału w licznych uroczystościach w Bazylice Świętego Piotra.

Franciszek ma również problemy z klękaniem, o czym mówił w kwietniu ubiegłego roku. Ma to związek z zapaleniem kaletki maziowej kolana, która podczas klękania jest uciskana. Do objawów związanych z tym schorzeniem należy obrzęk w stawie kolanowym.

Papież Franciszek Papież Franciszek w szpitalu. Miał odczuwać ból w klatce piersiowej

Papież miał również problem z zaćmą, a w 2019 roku poddał się operacji, co było konieczne ze względu na wiek papieża. W 2021 roku Franciszek przeszedł natomiast operację jelita grubego - podaje BBC.

Papież Franciszek, 29 marca 2023 r. Papież Franciszek w szpitalu. Arcybiskup Gądecki zaapelował do Polaków

Stan zdrowia papieża Franciszka. Nieprawdziwe informacje dotyczące stanu zdrowia papieża

Jedna z nieprawdziwych informacji związana ze stanem zdrowia papieża dotyczy tego, że Franciszek ma jedno płuco. Tę wiadomość zdementował sam papież. Wspominał jedynie, że w 1957 roku przeszedł poważną operację usunięcia górnego płata prawego płuca, ponieważ pojawiły się na nim trzy torbiele - informuje Reuters.

Więcej o: