Watykan potwierdza: Franciszek ma problemy zdrowotne. Papież zostanie na szpitalnym oddziale

Papież Franciszek ma infekcję dróg oddechowych i spędzi w klinice Gemelli kilka dni - przekazał w środę Watykan w oświadczeniu, które cytuje Reuters. Wcześniej urzędnicy przekazywali, że wizyta papieża w szpitalu związana jest jedynie z planowanymi badaniami. Włoskie media informowały jednak, że Franciszek uskarżał się na bóle w klatce piersiowej i problemy z oddychaniem.

Watykan potwierdził, że papież Franciszek w ostatnich dniach skarżył się na trudności z oddychaniem. Testy nie wykazały koronawirusa. W oświadczeniu przekazano, że Franciszek jest "wzruszony" otrzymywanym wsparciem i dziękuje za modlitwę.

Zobacz wideo Śmiszek: Po wyborach dojdzie do pełnoprawnej koalicji PiS z Konfederacją

W związku z pobytem w szpitalu spotkania Franciszka zaplanowane na najbliższe dni zostały odwołane.

Papież jeszcze w środę rano spotkał się z pielgrzymami na audiencji generalnej na placu św. Piotra. Jak podał nieoficjalnie włoski dziennik "Corriere Della Sera", po jej zakończeniu miał uskarżać się na ból w klatce piersiowej. Osobisty pielęgniarz papieża miał doradzić Franciszkowi wizytę na oddziale kardiologicznym.

Papież Franciszek w szpitalu

Według włoskiego dziennika papież został przetransportowany do kliniki Gemelli karetką. Lekarze mieli stwierdzić u 86-letniego Franciszka problemy z sercem i niewydolność oddechową.

Papież Franciszek Papież Franciszek w szpitalu. Miał odczuwać ból w klatce piersiowej

Tomografia komputerowa nie wykazała niczego niepokojącego. Monitoring stanu zdrowia Franciszka ma być jednak kontynuowany. 

W lipcu 2021 r. Franciszek przeszedł operację wycięcia fragmentu jelita grubego. Papież opuścił wtedy klinikę Gemelli dziesięć dni po zabiegu. Od lat zmaga się z problemami z kolanem, niekiedy musi korzystać z wózka.

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: