Indie. Papuga posłała do więzienia mężczyzn winnych zabójstwa. Rodzina chce kary śmierci dla mordercy

W Indiach doszło do morderstwa żony redaktora jednej z lokalnych gazet. Śledczy latami szukali dowodów, dzięki którym posłaliby sprawców do więzienia. Ostatecznie pomocna okazała się papuga.

Neelam Sharma, żona Vijaya (redaktora naczelnego lokalnej gazety), została zamordowana 20 lutego 2014 roku w indyjskim mieście Agra. Jej mąż i dzieci bawili się wówczas na weselu w Firozabadzie. Policja latami próbowała ustalić, kto dokonał zbrodni. Okazało się, że kobieta nie była sama w domu. 

Zobacz wideo Papugi bez problemu radzą sobie z łamigłówkami

Indie. Przez lata nie mogli złapać mordercy. Dopiero papuga wskazała sprawcę

Sprawcy zabili również psa małżeństwa. Przeżyła jedynie papuga. Przestała jeść, pić, a nawet zamilkła. Ponadto Vijay zauważył, że ptak w nerwowy sposób reaguje na obecność jego siostrzeńca - Ashu. Redaktor zaczął podejrzewać, że papuga była świadkiem morderstwa. O jej zachowaniu poinformował policję.

Indyjski ślub (zdjęcie ilustracyjne) Panna młoda zmarła w trakcie ślubu, więc rodzina wydała za mąż jej siostrę

Neelam została 14 razy dźgnięta nożem, pies - dziewięć

Ashu stał się jednym z głównych podejrzanych. Został zatrzymany. Po serii przesłuchań ostatecznie przyznał się do winy. Nie działał jednak sam - miał wspólnika Ronnima. Z zeznań wynika, że Neelam została dźgnięta nożem aż 14 razy, a jej pies - dziewięć. Celem był rabunek - przekazali dziennikarze "India Today".

Łódź. Pracownicy oczyszczalni mają nową przyjaciółkę. Papuga Sonia 'udziela cennych rad' Łódzka czyszczalnia ma nowego pupila. Papuga Sonia "udziela cennych rad"

Córka Neelam i Vijaya chce kary śmierci

Choć papuga była świadkiem zbrodni, jej "zeznanie" nie mogło być dowodem w sprawie. Wyklucza to indyjskie prawo. Jednak fakt, że ptak wskazał sprawcę morderstwa Neelam i jej psa, pojawiło się w aktach sprawy. Po latach, w 2023 roku, sąd skazał Ashu i Ronnima na dożywocie.

Mąż zamordowanej nie doczekał sprawiedliwości - zmarł 14 listopada 2020 roku z powodu zakażenia koronawirusem. - Moi rodzice chcieliby, aby Ashu został powieszony. Cała rodzina złożyła już wniosek do Sądu Najwyższego - powiedziała córka małżeństwa, Nivedita Sharma.

Więcej o: