Tajemnicza nocna rozmowa Zełenskiego z Dudą. "Przygotowujemy się do ważnych wydarzeń"

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał nocą z poniedziałku na wtorek z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim - poinformował drugi z przywódców w mediach społecznościowych. Rozmowa dotyczyła sytuacji na froncie. "Przygotowujemy się do ważnych wydarzeń" - zapowiedział Zełenski.

"Na zakończenie tego pracowitego dnia rozmawiałem z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Opowiedziałem mu o przebiegu działań wojennych, sytuacji na niektórych odcinkach frontu. Rozmawialiśmy o aktualnych potrzebach obronnych Ukrainy" - napisał w mediach społecznościowych Wołodymyr Zełenski. Dodał, że rozmowa dotyczyła również "wspólnych wysiłków dyplomatycznych" w najbliższym czasie. "Przygotowujemy się do ważnych wydarzeń" - zapowiedział prezydent Ukrainy, nie ujawniając szczegółów. Kancelaria prezydenta Dudy podała tweet dalej, ale nie odniosła się jeszcze do tych doniesień.

Zobacz wideo Duda spotkał się z Zełenskim. Wizycie towarzyszyły serdeczne uściski i uśmiechy

Ukraina. Wołodymyr Zełenski odwiedził żołnierzy na froncie

W poniedziałek Wołodymyr Zełenski odwiedził żołnierzy walczących na froncie zaporoskim. Na nagraniu udostępnionym w na Facebooku ukraiński przywódca odznacza wojskowych za bohaterstwo i dziękuje za ich wysiłek. - Mam zaszczyt być dziś tutaj, ze swoimi chłopcami. Dziękuję wam, że bronicie naszego wspólnego państwa, naszej niezależności, naszych miast i naszych dzieci. Życzę wam zdrowia i życzę nam zwycięstwa. Dziękuję za wasz heroizm - powiedział Zełenski.

Władimir Putin W Rosji huczy. Wyciekły "taśmy prawdy" o Putinie. "To diabeł, k..wa"

Podczas wizyty na Zaporożu prezydent Ukrainy spotkał się również z szefem Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Rafaelem Grossim, który wyraził wsparcie dla ukraińskiej energetyki atomowej. Grossi i Zełenski rozmawiali o sposobach ochrony zajmowanej przez Rosjan Zaporoskiej Elektrowni Atomowej w Enerhodarze oraz zapewnieniu bezpieczeństwa jej pracownikom. Odwiedzili również Dnieprzańską Elektrownię Wodną, gdzie oglądali uszkodzenia tamy. Szef MAEA podkreślił w mediach społecznościowych, że dnieprzańska elektrownia jest kluczowa dla bezpieczeństwa elektrowni w Enerhodarze.

Więcej o: