Czarny krąg pojawił się na niebie nad Moskwą. Spanikowani Rosjanie zastanawiali się, co to jest

W dzielnicy Strogino w Moskwie na niebie pojawił się tajemniczy czarny krąg. Rosyjski Telegram zalała fala wiadomości spanikowanych Rosjan, pytających o nietypowy kształt na niebie. Jak się okazało, jest to dość często występujące zjawisko.

W poniedziałek nad jedną z dzielnic Moskwy zaczął się unosić dziwny czarny krąg, pojawienie się pierścienia było poprzedzone głośny hukiem. Rosjanie zaczęli umieszczać w sieci nagrania przedstawiające "dryfujący" na niebie kształt i pytali innych użytkowników, co to może być. Nawet doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko opublikował filmik na swoim Twitterze. 

Zobacz wideo Prof. Legucka: Dużo się może zmienić, jak Ukraińcy podejmą skuteczną kontrofensywę

"Na niebie w Moskwie pojawiło się tajemnicze czarne kółko. Jak myślicie, co tam się stało?" - pytał swoich obserwujących.

Jak podaje WP, strach mieszkańców Moskwy mógł być uzasadniony, ponieważ dzień wcześniej rosyjskie media informowały o potężnym wybuchu w obwodzie tulskim, w miejscowości Kiriejewsk, która jest oddalona od Moskwy o około 200 km. 

Pralki (zdjęcie ilustracyjne) Rosja naprawia czołgi za pomocą pralek. UE szykuje kolejne sankcje

Czarny krąg na niebie jest powszechnym zjawiskiem

Na początku jeden z rosyjskich kanałów na Telegramie pisał, że pierścień ma związek z wybuchem, jednak portal Moskwa24 zdementował te doniesienia, tłumacząc, czym jest dziwna czarna obręcz.  

"Na nagraniu widać krąg dymu, który powoli unosi się w niebo. To zjawisko jest częste. To dym, który gwałtownie wydostał się z rury lub konstrukcji o okrągłym przekroju, przybierając pierścieniowy, pętlowy kształt i dryfując po niebie" - pisze portal.

Podobne pierścienie media odnotowywały w ostatnich latach m.in. w USA, Wielkiej Brytanii i Argentynie.

Więcej o: