Rosja. Samochód nagle zniknął pod asfaltem. Co się stało? [WIDEO]

W Rosji doszło do nietypowej sytuacji. Samochód jadący ulicą nagle zniknął pod nawierzchnią. Do incydentu doszło przez awarię sieci wodociągowej, w wyniku której droga się zapadła.

Do zdarzenia doszło w piątek (24 marca) w rosyjskim mieście Perm, które leży u stóp Uralu. Mężczyzna jechał jedną z ulic minivanem GAZ Sobol. Nagle samochód zniknął z powierzchni ziemi. Zdjęcia obiegły Internet. 

Zobacz wideo Brutalne zamieszki na ulicach Tbilisi. Powodem ustawa o "agentach zagranicznych"

Rosja. Samochód wciągnęła awaria sieci wodociągowej

Po chwili na miejsce zdarzenia przybyły służby drogowe i policja. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku, za który - jak się okazało -  odpowiada awaria sieci wodociągowej. Pod nawierzchnią powstała dziura (pięć metrów głębokości), woda, która się tam zebrała, spowodowała, że nawierzchnia się zapadła. Nikt nie ucierpiał - poinformowały lokalne media. Jedynie pojazd GAZ Sobol jest poważnie uszkodzony. Samochód został wyciągnięty przy pomocy dźwigu. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego.

Drogi w Polsce. Najgorzej na Małopolsce

Jak wygląda stan dróg w Polsce? Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przeanalizowała stan techniczny nawierzchni sieci drogowej w Polsce na koniec 2021 roku. 60,8 proc. dróg krajowych jest w stanie dobrym. Natomiast w ocenie użytkowej - gdzie pod uwagę brane są wyłącznie parametry wpływające na komfort jazdy i bezpieczeństwo ruchu - pozytywnie wypadło 65,1 proc.

Strajk ostrzegawczy polskich przewoźników na obwodnicy Warszawy Przewoźnicy blokowali obwodnicę Warszawy. 200 tirów z banerami

Eksperci badali m.in. jej nośność, równość, właściwości przeciwpoślizgowe. Najgorzej wypadło województwo małopolskie, gdzie odsetek dobrych dróg nie sięgnął nawet połowy. W stanie niezadowalającym było tam 38,9 proc. dróg, w złym - 16,4 proc. Nieco lepiej, ale poniżej średniej krajowej, zostały sklasyfikowane drogi na Opolszczyźnie (53,5 proc. w stanie dobrym, 17,4 proc. w złym) oraz na Śląsku (54 proc. w stanie dobrym, 13 proc. w złym) - czytamy w raporcie opublikowanym na stronie rządowej.

Więcej o: