Pupil Putina Ramzan Kadyrow z medalem za "obronę praw człowieka". Chce Nobla dla dyktatora Rosji

Ramzan Kadyrow otrzymał medal "Zasłużonego Obrońcy Praw Człowieka Republiki Czeczenii". Komisja najwyraźniej nie słyszała o tym, jak przywódca traktuje swoich przeciwników, a także samych obywateli. Osoby, które są krytyczne wobec władzy i rządu, są represjonowane, aresztowane, torturowane, a nawet mordowane.

Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow został odznaczony medalem "Zasłużony Działacz Praw Człowieka Republiki Czeczeńskiej" - przekazał w piątek (24 marca) niezależny portal Nexta. Odznaczenie wręczył urzędnik piastujący funkcję rzecznika praw człowieka Republiki Czeczenii, Mansur Sołtajew.

Zobacz wideo Prof. Legucka: Dużo się może zmienić, jak Ukraińcy podejmą skuteczną kontrofensywę

Alternatywna rzeczywistość. Ramzan Kadyrow "na straży praw obywateli" 

Zbrodniarz i pupil rosyjskiego dyktatora Ramzan Kadyrow został wyróżniony za - jak przekazano w komunikacie - "wybitne zasługi w ochronie konstytucyjnych praw i wolności obywateli, odwagę i przestrzeganie zasad w zabezpieczaniu interesów narodowych narodu czeczeńskiego, przestrzeganie tradycyjnych wartości i wierność obowiązkom". 

Kadyrow chce Nobla dla Putina. Z powodu "uratowanych" dzieci

Przypomnijmy, Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze (MTK) wydał 17 marca nakaz aresztowania prezydenta Władimira Putina. Sędziowie uznali, że prezydent jest odpowiedzialny za zbrodnie wojenne polegające na bezprawnych deportacjach dzieci z okupowanych terenów Ukrainy do Rosji. - Jest zabronione międzynarodowym prawem wywożenie przez okupujące władze cywilów z miejsca zamieszkania w inne rejony. Dzieci mają zapewnioną specjalną ochronę w ramach Konwencji Genewskiej - podkreślił prezes MTK Piotr Hofmański. 

Kadyrow w swoim irracjonalnym wpisie stwierdził, że właśnie z powodu tych "uratowanych" dzieci, "towarzysze pasożyty" z Hagi powinni nominować Władimira Putina do Pokojowej Nagrody Nobla, zwłaszcza że "cała UE nie była w stanie po ludzku przyjąć ukraińskich uchodźców".

Przywódca Czeczeni nie ma przeciwników. Od razu ich eliminuje 

Ramzan Kadyrow uchodzi za ulubieńca Władimira Putina. W 2004 roku otrzymał nawet tytuł "Bohatera Federacji Rosyjskiej". W 2006 roku awansował na premiera Czeczenii. Funkcji nie sprawował długo. W 2007 roku ukończył wymagane 30 lat i został prezydentem. Od 2011 roku jest szefem Republiki Czeczeńskiej, a jego rządy mijają pod znakiem represji, co od lat podkreślają międzynarodowe organizacje.

Ramzan Kadyrow w 2018 roku Kadyrow mianował 26-letniego bratanka ministrem. "To utalentowany kierownik"

Przedstawiciele pozarządowej organizacji zajmującej się ochroną praw człowieka, Human Rights Watch, podali w Raporcie Światowym 2022, że "Kadyrow nadal bezwzględnie eliminuje wszelkie formy sprzeciwu". Każdy, kto wypowiada się krytycznie na temat władz i rządu jest: aresztowany, bezpodstawnie oskarżany, porywany, a nawet zabijany. Niezależna rosyjska dziennikarka, reporterka "Nowej Gazety" w swoich materiałach ujawniała m.in. zbrodnie wojenne popełniane przez siły rosyjskie i sprzymierzone oddziały Ramzana Kadyrowa. Przywódcy zarzucała, że torturował oponentów swojego ojca (Achmata Kadyrowa). W październiku 2006 roku Politkowską znaleziono zastrzeloną w windzie jej bloku w centrum Moskwy.

Ramzan Kadyrow w 2018 roku Nie żyje były doradca Kadyrowa, zmarł "w dziwnych okolicznościach"

Kadyrow od zawsze był zwolennikiem wojny z Ukrainą. Stworzone przez niego oddziały tzw. kadyrowców, wchodzące w skład rosyjskiej Gwardii Narodowej (Rosgwardii), wykazują się tam szczególną brutalnością wobec ludności cywilnej (m.in. w Mariupolu). W październiku 2022 roku pochwalił się, że jego synowie są gotowi do walki i już wkrótce wyśle ich na front. Dzieci przywódcy mają zaledwie 14, 15 i 16 lat.

Więcej o: