18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Londyn. "Twórca eunuchów" przed sądem. Grupa przeprowadzała "ekstremalne modyfikacje ciała"

Brytyjska policja zatrzymała dziewięciu mężczyzn, których oskarżono o przeprowadzanie na sobie i innych ludziach ekstremalnych modyfikacji ciała. Mieli oni m.in. usuwać takie części ciała jak jądra, prącia i sutki. Przestępstwa, jakich mieli się dopuścić oskarżeni, miały przynieść im około 200 tysięcy funtów zysku.

Brytyjska policja przekazała w oświadczeniu, że zarzuty postawiono dziewięciu mężczyznom w związku z przestępstwami, jakich mieli się oni dopuszczać między 1 stycznia 2016 roku a 1 stycznia 2022 roku. Sześć osób zatrzymano 22 marca i przedstawiono im już oficjalne zarzuty. Pozostała trójka także usłyszała już oskarżenia. Ich proces rozpocznie się 19 kwietnia - informuje BBC.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak podaje BBC, grupie przewodził 45-letni Marius Gustavson, któremu zarzuca się popełnienie 29 przestępstw polegających na ekstremalnych modyfikacjach ciała, usuwaniu części ciała i handlu nimi, a także zamieszczaniu za opłatą filmów, na których zarejestrowane zostały powyższe działania na stworzonej przez siebie stronie internetowej o nazwie "Twórca Eunuchów". 

Zobacz wideo Ścigali się w mieście. Ulice potraktowali jak tor wyścigowy

Marius Gustavson doprowadził do ciężkich obrażeń ciała

Z ustaleń śledczych wynika, że Marius Gustavson miał doprowadzić do powstania ciężkich obrażeń ciała u pięciu osób. Chodzi m.in. o usunięcie innym mężczyznom prącia i uszkodzenie jąder, a także zamrożenie własnej nogi do stanu, w którym wymagała ona amputacji. Był również w posiadaniu treści o charakterze przestępczym.

Przestępstwa, jakich mieli się dopuścić oskarżeni, miały przynieść im około 200 tysięcy funtów zysku, czyli w przeliczeniu równowartość około miliona złotych. Ani policja, ani brytyjskie media nie precyzują, kto jest stroną pozywającą w sprawie.

Zdjęcie ilustracyjne Niemcy. Mężczyzna wjechał w pieszych na parkingu lotniska. Są ranni

Więcej o: