Szkocja. W porcie przewrócił się długi na 76 metrów statek badawczy. Jest wielu rannych

25 osób zostało rannych w wypadku, do którego doszło w porcie w Edynburgu. W suchym doku przewrócił się tam długi na 76 metrów statek badawczy. Przyczyną zdarzenia był prawdopodobnie silny wiatr.

Do zdarzenia doszło w środę rano w dzielnicy Leith w Edynburgu. Miejscowy radny, Adam McVey, poinformował na Twitterze, że "statek został wyrzucony z ładowni".

Zobacz wideo Litwiniuk: Wakacje kredytowe powinny być adresowane do osób potrzebujących

"Przerażające dla osób na pokładzie, jestem myślami z rannymi. Mam nadzieję, że wszyscy wyzdrowieją" - napisał McVey. Radny dodał do wpisu zdjęcie przechylonego statku. 

Szkocja. W porcie przewrócił się długi na 76 metrów statek badawczy

Jak informuje "The Guardian",  w wyniku zdarzenia ucierpiało 25 osób. 15 z nich przewieziono do szpitala. 

- Funkcjonariusze policji i koledzy ze służb ratunkowych zajmują się incydentem w Imperial Dock w Leith w Edynburgu, w wyniku którego statek w suchym doku został wypchnięty ze swojej ładowni. Policja została wezwana na miejsce około 8:35 w środę, funkcjonariusze pozostają na miejscu zdarzenia. Mieszkańcy są proszeni o unikanie tego obszaru, aby umożliwić dostęp służbom ratunkowym - przekazał "Guardianowi" rzecznik szkockiej policji.

Zdjęcie ilustracyjne. Napad na pocztę we Wrocławiu. Trwa policyjna obława

Gazeta podaje, że przewrócony statek Petrel służy celom badawczym. Jego długość wynosi 76 metrów. W przeszłości należał do Paula Allena, nieżyjącego już przedsiębiorcy, współzałożyciela Microsoftu. Od października 2020 r. jest obsługiwany przez firmę Oceaneering International.

Więcej o: