Wielka Brytania. Lekarze podejrzewali, że matka bije dziecko. U chłopca wykryto białaczkę

Kobieta zgłosiła się ze swoim 16-miesięcznym synkiem po pomoc do przychodni. Lekarze, którzy zobaczyli siniaki na ciele dziecka, posądzili kobietę o znęcanie się nad potomkiem. Później okazało się, że chłopiec cierpi na białaczkę limfoblastyczną. Beth Reilly dodała, że to ona musiała "przycisnąć" lekarzy, by pogłębili diagnostykę.

Brytyjski dziennik "Daily Mail" opisał historię Beth Reilly, która zauważyła na ciele 16-miesięcznego siniaki i udała się po pomoc do lekarza. Jak dodała kobieta, tylko na nogach synka naliczyła 18 wybroczyn. Lekarze, którzy oglądali chłopca w gabinecie, byli zdziwieni stanem małego pacjenta. Matka twierdzi, że medycy zaczęli ją przesłuchiwać w sprawie znęcania się nad dzieckiem. 

Zobacz wideo Kilka minut może zadecydować o twoim życiu. Zbadaj się i żyj!

Wielka Brytania. Lekarze myśleli, że kobieta znęca się nad synem. U chłopca zdiagnozowano nowotwór

Kobieta wyjaśniła im, że wcześniej jej syn miał objawy grypopodobne, które nie ustępowały pomimo leczenia. Beth w końcu udało się przekonać lekarzy, by wykonać dziecku pogłębioną diagnostykę, która mogłaby wykazać powody takiego stanu dziecka. W końcu skierowano chłopca na badania krwi. Wykazały one, że dziecko cierpi na białaczkę limfoblastyczną. Chłopiec jest obecnie w trakcie chemioterapii. 

- Jeśli się martwisz, musisz ich przycisnąć, aby zrobili testy. Wciąż często wracam pamięcią do tego doświadczenia i okropnego przesłuchania w sprawie wykorzystywania własnego dziecka, ale wiem, że musieli to zrobić. Czułam się źle i nieswojo, ale wiedziałam, że nie zrobiłam nic, co mogłoby go skrzywdzić, więc cieszę się, że mimo wszystko przez to przeszłam i poznałam diagnozę - powiedziała matka.

Zdjęcie ilustracyjne Polska onkologia po pandemii. "Ten widok poraża"

Białaczka limfoblastyczna to jeden z nowotworów krwi, który polega na produkcji nadmiarowej liczby limfoblastów - komórek niezdolnych do przekształcenia się w dojrzałe limfocyty. W tej sytuacji utrudniają one tworzenie się innych komórek krwi. Schorzenie to objawia się gorączką, bólem kości i stawów, niedokrwistością, zmęczeniem, bladością skóry, problemami z koncentracja, dusznością, bólem zamostkowym. Pojawiają się także krwawienia z dziąseł czy nosa, siniaki na skórze, bóle głowy i zaburzenia widzenia. 

okulista - zdjęcie ilustracyjne Pacjentowi grozi amputacja gałki ocznej, bo w aptekach brakuje leku

Więcej o: