Tanzania. Władze zidentyfikowały wirusa, który zabił pięć osób. Należy do tej samej grupy co Ebola

Władze Tanzanii poinformowały, że choroba, która w północnej części kraju zabiła pięć osób, to gorączka krwiotoczna Marburg. Szefowa ministerstwa zdrowia wezwała obywateli Tanzanii do zachowania spokoju. Jak powiedziała, służby panują nad sytuacją.

- Wyniki naszych badań laboratoryjnych potwierdziły, że choroba została spowodowana przez wirusa Marburg - przekazała cytowana przez AFP ministerka zdrowia Tanzanii Ummy Mwalimu. 

Zobacz wideo Prof. Legucka: Dużo się może zmienić, jak Ukraińcy podejmą skuteczną kontrofensywę

Tanzania. Władze zidentyfikowały wirusa, który zabił pięć osób

Szefowa resortu podkreśliła, że "rządowi udało się zapanować nad rozprzestrzenianiem się choroby" i zaapelowała o spokój. - Nie ma powodu, by panikować lub wstrzymywać działalności gospodarcze, Tanzania nie jest pierwsza. Mamy wszystko, czego potrzebujemy, aby kontrolować zakaźną chorobę - dodała. 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński i członkowie jego partii podczas prezentacji wiosennej ofensywy partii. Warszawa, 10 marca 2023 r. Wewnętrzny sondaż: PiS na czele, ale Platforma ma prawie 30 proc.

W ubiegłym tygodniu rząd Tanzanii wysłał zespół szybkiego reagowania do regionu Kagera w północno-zachodniej części kraju. Wcześniej poinformowano, że z powodu nieznanej choroby zmarło tam pięć osób. 

Wirus Marburg, podobnie jak Ebola, zaliczany jest do rodziny filowirusów. Jak podaje AFP, podejrzewa się, że jego naturalnym źródłem jest nietoperz owocożerny. Po raz pierwszy został zidentyfikowany w laboratorium w niemieckim Marburgu. Wirus powoduje silną gorączkę, której często towarzyszy krwawienie oraz niewydolność narządów. 

Wojna w Ukrainie Polski ochotnik pomaga w Bachmucie: Staramy się "łatać" rannych

Więcej o: