Azja. Silne trzęsienie ziemi odczuwalne w Pakistanie, Afganistanie i Indiach

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło region Hindukusz w Afganistanie, wstrząsy były odczuwalne w całym północnym Pakistanie, a także w stolicy Indii.

Niemieckie Centrum Badań Nauk o Ziemi poinformowało, że trzęsienie ziemi miało magnitudę 6,8 (inne doniesienia mówią o magnitudzie 7,7), a jego epicentrum znajdowało się na głębokości 184 kilometrów.

Zobacz wideo Prof. Legucka: Putin wywołał wojnę, żeby dać efekt "Krym nasz", ogłosić sukces

Silne trzęsienie ziemi w Azji

Al Jazeera podaje, że trzęsienie ziemi było odczuwalne w Kabulu, Islamabadzie i Delhi. Jak podają agencje prasowe, na razie nie ma doniesień o ewentualnych ofiarach trzęsienia ziemi. Korespondent agencji AFP w pakistańskim Rawalpindi relacjonował, że "ludzie wybiegli z domów i recytowali Koran". Agencja informowała, że podobne relacje spływały z innych części kraju. 

Pakistański Departament Meteorologiczny podał, że epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się w regionie Hindukusz w Afganistanie.  

Rozległe obszary Azji Południowej są aktywne sejsmicznie, ponieważ płyta tektoniczna zwana indyjską przesuwa się na północ, na płytę euroazjatycką. 

W sieci pojawiają się nagrania ludzi przestraszonych ludzi, którzy powychodzili z domów, a także widea i zdjęcia popękanych budynków. 

Al Jazeera przypomina, że w ubiegłym roku Afganistan nawiedziło trzęsienie ziemi, w którym zginęło 1000 osób. 

Władimir Putin Brytyjczycy przekażą Ukrainie pociski ze zubożonym uranem. Putin reaguje

Więcej o: