USA. Postrzelona przez 6-latka nauczycielka: "Są dni, że nie mogę wstać z łóżka"

Abigail Zwerner, nauczycielka z Wirginii, która została postrzelona przez swojego 6-letniego ucznia, po raz pierwszy od dnia wypadku udzieliła wywiadu. "Staram się pozytywnie patrzeć na to, co się wydarzyło i dokąd zmierza moja przyszłość" - powiedziała 25-latka.

Abigail Zwerner została postrzelona 6 stycznia przez 6-letniego ucznia szkoły podstawowej Richneck w Newport News w stanie Wirginia w Stanach Zjednoczonych. Dochodzenie w tej sprawie zakończyło się pod koniec lutego.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Poparcie USA dla Ukrainy osłabło? Pytamy eksperta

USA. Abigail Zwerner udzieliła pierwszego wywiadu po tym, jak została postrzelona przez 6-letniego ucznia

25-letnia nauczycielka Abigail Zwerner w rozmowie z Savannah Guthrie z NBC News powiedziała, jak obecnie się czuje, po kilku miesiącach od wypadku. Kobieta poinformowała, że do tej pory przeszła cztery operacje, jednak nie ma pełnej sprawności w ręce. - Radzę sobie, choć to było wyzwaniem. Stale przechodzę przez wiele przeszkód i wyzwań. Niektóre dni nie są tak dobre - wtedy nie mogę wstać z łóżka, a niektóre dni są lepsze niż inne, kiedy jestem w stanie wstać i dotrzeć na umówione spotkania. Po przejściu przez to, co przeszłam, mimo wszystko staram się pozytywnie patrzeć na to, co się wydarzyło i dokąd zmierza moja przyszłość" - powiedziała Abigail Zwerner w opublikowanym 21 marca wywiadzie.

 

Sześciolatek postrzelił nauczycielkę USA. Sześciolatek postrzelił w szkole nauczycielkę

USA. 25-letnia nauczycielka Abigail Zwerner została postrzelona przez ucznia w stanie Wirginia

Do postrzelenia nauczycielki doszło 6 stycznia w szkole podstawowej Richneck w Newport News (stan Wirginia). 6-latek strzelił wtedy do Abigail Zwerner podczas zajęć, trafiając w jej lewą rękę i klatkę piersiową. Zraniona 25-latka zachowała spokój i zaprowadziła uczniów w bezpieczne miejsce, po czym jako ostatnia opuściła klasę i zawiadomiła o zdarzeniu pozostałych pracowników szkoły, którzy wezwali służby medyczne. Kobieta trafiła do szpitala w stanie zagrożenia życia.

Chłopiec został zatrzymany przez jednego z nauczycieli. Przybyła na miejsce policja odkryła w jego plecaku pistolet, który zabrał z domu. "Po zdarzeniu Rada Szkoły Newport News usunęła swojego kuratora, a wicedyrektor Richneck złożył rezygnację" - przekazuje "The Washington Post". Chłopiec prawdopodobnie nie usłyszy zarzutów, ponieważ prawo Wirginii zakłada, że dziecko, które ma poniżej 7 lat, nie mogło świadomie chcieć popełnić przestępstwa. Matka chłopca może zostać oskarżona o niewłaściwe zabezpieczenie pistoletu lub zaniedbanie bezpieczeństwa dziecka.

Sześciolatek postrzelił nauczycielkę USA. 6-latek postrzelił nauczycielkę z broni matlki. Szokujące relacje świadków

Więcej o: