Holandia. Znaleziono Polkę, która uciekła ze szpitala w Amsterdamie. Jej ciało leżało w kanale

29-letnia Polka Jessica K. zaginęła po tym, jak uciekła ze szpitala w Amsterdamie. Zakończono właśnie trwające od trzech tygodni poszukiwania. Policja poinformowała, że kobieta została znaleziona martwa. Jej ciało leżało w jednym ze stołecznych kanałów.

Holenderska policja poinformowała o śmierci kobiety na swoim twitterowym koncie. "Martwe ciało znalezione dziś w kanale przy ulicy Amstelveenseweg w Amsterdamie zostało rozpoznane jako Jessica K., która zaginęła 21 lutego. Policja w Holandii Północnej bada przyczynę śmierci. Nasze myśli są z pogrążonymi w żałobie" - czytamy w komunikacie.

Zobacz wideo Najgłośniejsze zaginięcia w Polsce. Nie wszystkie zostały wyjaśnione, nie wszystkich sprawców ukarano

Holandia. Jessica K. zaginęła po ucieczce ze szpitala. Została znaleziona martwa

Poszukiwania 29-letniej Polki rozpoczęły się po tym, jak kobieta uciekła ze szpitala VU Medical Center w Amsterdamie, co opisywał portal nhnieuws.nl. Jessica K. została tam umieszczona przez funkcjonariuszy lokalnej policji, którzy zwrócili uwagę na nietypowe zachowanie Polki, błąkającej się bez celu po ulicach miasta. Choć nie stwierdzono u kobiety żadnych obrażeń, policjanci uznali, że w związku z niepokojącym stanem Jessica powinna trafić do placówki medycznej. 

policja - zdjęcie ilustracyjneHolandia. Trwają poszukiwania Polki, która uciekła ze szpitala

Jessica K. zaginęła 21 lutego. Od tego czasu trwały zakrojone na szeroką skalę poszukiwania kobiety. Funkcjonariusze przeczesywali m.in. teren parku Amsterdamse Bos, o czym informuje portal nos.nl. Nie natrafiono tam jednak na żaden ślad zaginionej.

Poszukiwania zakończono 15 marca w związku z odnalezieniem ciała kobiety w amsterdamskim kanale.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zdjęcie zaginionego Kordiana ŚwistkaZaginął 21-letni żołnierz Kordian Świstek. Pojechał do lekarza i nie wrócił

Policja odnalazła w kanale ciało 29-letniej Polki z Amsterdamu. Przyczyny śmierci nieznane

Sprawa 29-letniej Polki z Amsterdamu nie została zamknięta. Nadal nie wiadomo, w jaki sposób doszło do śmierci kobiety. Funkcjonariusze nie wykluczyli udziału osób trzecich.

Więcej o: