Wojna w Ukrainie. Wystarczył jeden strzał, żeby zestrzelić rosyjski bombowiec Su-24 [WIDEO]

Ukraińska 93. Samodzielna Brygada Zmechanizowana zestrzeliła rosyjski bombowiec Su-24. Przed wybuchem pilot samolotu zdołał katapultować się z maszyny. Ukraińcy nie kryli zadowolenia z tego celnego strzału.

Kolejny rosyjski samolot bojowy został zestrzelony przez ukraińską armię 15 marca, o czym poinformował zespół UA Military Flight w mediach społecznościowych. "Gdybyście mogli zobaczyć radość chłopaków po trafieniu!" - napisali pod filmem. 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dlaczego Orlen nie zrezygnował z importu ropy z Rosji?

Ukraina. Rosjanie stracili bombowiec Su-24. Pilot katapultował się z samolotu

15 marca nad ranem zespół UA Military Flight udostępnił na Telegramie film, który nagrano w trakcie zestrzelenia samolotu. Rosyjski Su-24 został zestrzelony w pobliżu Bachmutu przez 93. Samodzielną Brygadę Zmechanizowaną. Na nagraniu widać, że pilot katapultował się z maszyny w ostatniej chwili. "Obrońcy potwierdzili zestrzelenie rosyjskiego samolotu w obwodzie donieckim" - podała Ukraińska Prawda. Nie poinformowano jednak, dzięki jakiej broni zestrzelono Su-24.

Zdjęcie ilustracyjne. Dron MQ-9 Reaper -Wyścig po drona. Rosja chce go przejąć. Amerykanie zdołali wymazać dane

Wojna w Ukrainie. Zbliżone straty Ukrainy i Rosji

Według dowódcy sił powietrznych USA w Europie gen. Jamesa Heckera od ataku na Ukrainę w lutym zeszłego roku Rosjanie stracili około 70 samolotów wojskowych. Ukraina straciła ich natomiast ponad 60.

"Ich zintegrowana obrona powietrzna i przeciwrakietowa, zwłaszcza gdy mówimy o starciu z samolotami, była bardzo skuteczna" - powiedział Hecker, cytowany przez portal airandspaceforces.com. Natomiast Ministerstwo Obrony Ukrainy podaje, że do tej pory Rosja straciła około 304 samoloty czy 289 helikopterów. Dane dotyczące strat obu krajów nie są zatem jednoznacznie określone.

To nie Putin pojechał do Buriacji? 'Wysłał sobowtóra, który machał rękami jak wentylator'Putina nie było w Buriacji? "Wysłał sobowtóra, machał rękami jak wentylator"

Więcej o: