Ukraiński snajper mówi, jakie ma metody na przetrwanie. "Nie możesz myśleć, musisz działać"

W Bachmucie Ukraińcy od kilku miesięcy odpierają siły wroga. Snajper Roman Trochymiec powiedział, co według niego jest najważniejsze podczas walk: - Nie możesz myśleć, musisz działać. Jeśli będziesz szybszy niż wróg, wtedy przetrwasz.

Ukraińcy bronią Bachmutu od wielu miesięcy. Jak mówi jeden snajper Roman Trochymiec, najlepszym sposobem, aby przetrwać, jest "wyłączenie myślenia". Trochymiec, który regularnie relacjonuje to, co dzieje się w Ukrainie, w rozmowie z CNN opowiedział, jakie są sposoby na to, by radzić sobie z wrogiem.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Centra serwisowe dla Leopardów są w Polsce? Pytamy wiceministra obrony narodowej

Wojna w Ukrainie. Snajper Roman Trochymiec relacjonuje to, co dzieje się w Ukrainie

Roman Trochymiec, ukraiński snajper, na bieżąco informuje o tym, co dzieje się w Ukrainie. Publikuje zdjęcia oraz nagrania w mediach społecznościowych. Zwraca uwagę, że sytuacja na froncie stale się zmienia. Podczas wywiadu udzielonego Erin Burnett z CNN powiedział, że pod Bachmutem dowodził niewielką grupą ok. 20 żołnierzy. Przyznał, że gdy staje twarzą w twarz z wrogiem, musi - aby przetrwać -  podejmować szybkie decyzje.

Nie możesz myśleć, musisz działać. Jeśli będziesz szybszy niż wróg, wtedy przetrwasz. Nie możesz myśleć, że on chce żyć, że ma rodzinę. Ty musisz uratować swoje życie i eliminować tych, którzy mogą zabić cywilów

- powiedział Trochymiec.

Roman Trochymiec otwarcie mówi również o tym, jakie emocje towarzyszą ukraińskim żołnierzom. - Niektórzy tracą czasem nadzieję, ale są silni. Ja też miewam gorszy nastrój. Mamy jednak nadzieję i będziemy walczyć o nasz kraj do ostatniego tchu - mówił Trochymiec podczas jednego z nagrań.

Bachmut (zdjęcie z 8 marca)Rosjanie ostrzeliwali obwód chersoński 71 razy. Zginęli cywile

Wojna w Ukrainie. Najcięższe walki trwają obecnie w Bachmucie

Bachmut jest obecnie stale ostrzeliwany przez rosyjską armię, a ukraińskie wojska nie poddają się i bronią miasto. Porucznik Jewhen Oropaj, dowódca walczącego w mieście batalionu Swoboda, przekazał na antenie ukraińskiego telemaratonu (to program, w którym ukraińskie telewizje wspólnie przekazują informacje przez całą dobę; ma to uchronić odbiorców przed rosyjskimi treściami propagandowymi), że Bachmut jest atakowany zarówno przez brygady artylerii, jak i przez wojska desantowo-szturmowe, a także oddziały Wagnera.

Walki w BachmucieUkraińcy odparli sto ataków. Rosja ostrzeliwuje gęsto zaludnione tereny

Według Oropaja rosyjskie siły są w tym rejonie nawet pięciokrotnie większe niż ukraińskie. 14 marca Ukraińskie Siły Zbrojne przekazały, że "wróg nie rezygnuje z próby zdobycia miasta, gdzie trwają ciągłe walki pozycyjne".

Bachmut (zdjęcie satelitarne z 6 marca)Twierdza Bachmut pod ostrzałem. Wagnerowcy nadciągają z kilku kierunków

Więcej o: