Wiedeń zabezpiecza się na wypadek ataku terrorystycznego. Wzmożone patrole policji i siły specjalnych

Wzmożone patrole policji i sił specjalnych to widok, jaki można zauważyć od 15 marca na ulicach Wiednia. Policja ostrzegła o działaniach prewencyjnych w związku z doniesieniami otrzymanymi z krajowej agencji wywiadowczej o planowanym ataku terrorystycznym.

W środę (15 marca) wiedeńska policja została postawiona w stan gotowości w wyniku doniesień otrzymanych z krajowej agencji wywiadowczej o planowanym ataku terrorystycznym. Zabezpieczone mają zostać ulice stolicy Austrii i obiekty kultu ze względu na prawdopodobieństwo, że staną się one celem potencjalnego ataku - podaje Agencja Reutera.

Zobacz wideo Zamach terrorystyczny, który na zawsze zmienił oblicze świata

Wiedeń. Policja ostrzega ludzi na Twitterze

Policja zdecydowała się ostrzec w mediach społecznościowych o wzmożonych patrolach i ich powodzie. Osoby przebywające w Wiedniu oprócz policji mogą spodziewać się jednostek sił specjalnych podczas zabezpieczania miasta.

"Nasze służby wywiadowcze mają powody sądzić, że w Wiedniu planowany jest atak z motywami islamistycznymi" - poinformowała wiedeńska policja na Twitterze.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Strzelanina w JerozolimieIzrael. Sankcje dla rodzin terrorystów. Minister domaga się kary śmierci

Wiedeń. Środki ostrożności policji będą obowiązywać do odwołania

Z powodu tłumów turystów przemierzających zatłoczone ulice Wiednia, patrole nie są szczególnie widoczne. Zwiększone zabezpieczenie przez policję katedry św. Szczepana było ledwo zauważalne - donosi Reuters.

Obecnie nie wiadomo, jak długo mają potrwać wdrożone środki ostrożności. Nie zostały również ujawnione żadne szczegóły. Jedynym komentarzem policji do sprawy jest to, że specjalne środki zostały zachowane, a w razie pojawienia się zagrożenia, zostanie wydane odpowiednie ostrzeżenie.

Wiedeń jest jedną z najbezpieczniejszych stolic na świecie. Ostatni atak miał miejsce w 2020 roku, kiedy uzbrojony dżihadysta rozpoczął strzelaninę, w której zginęły 4 osoby. Napastnik został zastrzelony przez policję.

Siedem osób zginęło, a 10 zostało rannych podczas strzelaniny w Jerozolimie. Izrael, 27 stycznia 2023 r.Jerozolima. Policja zatrzymała 42 osoby w związku z zamachem na synagogę

Więcej o: