18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Rosyjscy snajperzy oskarżeni o napastowanie 4-letniej dziewczynki i zgwałcenie jej matki na oczach ojca

Dwaj rosyjscy snajperzy zostali oskarżeni przez ukraińską prokuraturę o napastowanie seksualne czterolatki i gwałt na jej matce. Równocześnie badane jest także, czy okupanci nie popełnili w okolicy innych przestępstw, w tym morderstwa.

Dziennikarze Agencji Reutera dotarli do akt ukraińskiej prokuratury. Dwóch rosyjskich żołnierzy zostało oskarżonych m.in. o napaść seksualną na czteroletniej dziewczynce, a także o zgwałcenie jej matki na oczach ojca. 

Zobacz wideo Ukraińcy na granicy z Polską rok po inwazji Rosji. "Wojna jest straszna. Do tego nie można przywyknąć"

Rosjanie mieli seksualnie znęcać się nad czterolatką i jej matką

Według dokumentów były to przestępstwa, których mieli dopuścić się dwaj żołnierze z rosyjskiej 15. Oddzielnej Brygady Strzelców Zmotoryzowanych w łącznie czterech domach w dzielnicy Browary w pobliżu Kijowa w marcu 2022 roku, głównie 13 marca. 

Zgodnie z zeznaniami świadków żołnierze, znajdując się pod wpływem alkoholu, mieli włamać się na podwórko domu, w którym mieszkała jedna z rodzin. Ojciec rodziny miał zostać pobity metalowym garnkiem, a następnie zostać zmuszony do uklęknięcia. W tym czasie jego żona została zgwałcona przez kilku Rosjan, a jeden z nich miał powiedzieć ich czteroletniej córce, że "zrobi z niej kobietę" i seksualnie wykorzystać dziecko. Rodzina przeżyła zajście. 

Mężczyźni mieli włamać się także do domu innej pary, zgwałcić 41-letnią kobietę w ciąży oraz jej 17-letnią córkę. W kolejnym domu Rosjanie mieli zgwałcić 15-letnią dziewczynkę i jej matkę. 

Prokuratura bada, czy okupanci nie popełnili w tym czasie w okolicy także innych przestępstw, w tym morderstwa. Oskarżonymi są 32- i 28-letni snajperzy. Pierwszy z nich zmarł, natomiast młodszy z mężczyzn wrócił do Rosji. Jego brat twierdzi, że 28-latek nie żyje. Agencji Reutera nie udało się potwierdzić tych doniesień. 

"Ministerstwo Obrony Rosji nie odpowiedziało na prośbę o komentarz. Numery telefonów podane dla brygady były nieczynne" - informuje agencja. Prokuratura Generalna Ukrainy bada aktualnie 71 tys. raportów w sprawie zbrodni wojennych. Jak na razie za zbrodnie wojenne Ukraina skazała 26 Rosjan.

Więcej aktualnych wiadomości dotyczących wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rosjanie ćwiczą przy granicy z Polską. Mają radar o zasięgu 500 kmRosjanie ćwiczą przy granicy z Polską. Mają radar o zasięgu 500 km

Trybunał w Hadze otworzy dwa postępowania ws. rosyjskich zbrodni wojennych

Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze ma otworzyć dwa postępowania w sprawie rosyjskich zbrodni wojennych - informują rosyjskie media niezależne. Wcześniej informację na ten temat opublikował amerykański dziennik "The New York Times". Haski Trybunał miałby też wydać nakaz aresztowania Rosjan odpowiedzialnych za popełnienie zbrodni w Ukrainie. Przedstawiciele Trybunału jeszcze nie wydali oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.

Radio Svoboda, powołując się na "The New York Times", napisało, że chodzi o celowe niszczenie cywilnej infrastruktury Ukrainy oraz o przesiedlanie ukraińskich dzieci z okupowanych regionów w głąb Rosji. Ukrainka Kateryna Leontiewa pracuje w Centrum Lemkina, które działa przy Instytucie Pileckiego w Warszawie i zajmuje się dokumentowaniem rosyjskich zbrodni wojennych. Świadectwa są zbierane w ośrodkach dla uchodźców w Polsce i w Ukrainie. - Wiedza o tych zbrodniach nie może przepaść, a sprawcy muszą zostać ukarani - tłumaczy Kateryna Leontiewa w rozmowie z Polskim Radiem. Ukraina zabiega też o powołanie odrębnego Trybunału, który osądzi rosyjskie zbrodnie wojenne. Aktywnie w procesie poszukiwania odpowiednich mechanizmów prawnych uczestniczy Polska i inne kraje Unii Europejskiej.

Na granicy Ukrainy z Białorusią pojawiła się kukła 'Walera'Kukła na drzewie zaniepokoiła Białorusinów. Postawili billboardy na granicy

Więcej o: