Skazany za pedofilię Gary Glitter wraca do więzienia. Rockman był na wolności 38 dni

Znany brytyjski muzyk Gary Glitter w 2015 roku został skazany na 16 lat więzienia za czyny pedofilskie. Po odbyciu połowy kary został w lutym 2023 roku zwolniony warunkowo. Wolnością cieszył się zaledwie 38 dni. W poniedziałek 13 marca brytyjskie media poinformowały, że w związku ze złamaniem zasad zwolnienia warunkowego upadła gwiazda rocka ponownie trafiła do więzienia.

Paul Gadd szerszej publiczności znany jako Gary Glitter ponownie trafił do więzienia po złamaniu zasad zwolnienia warunkowego - poinformował brytyjski serwis bbc.com. Rockmen w 2015 roku został skazany za pedofilię. Po odsiedzeniu połowy wyroku wyszedł z więzienia w lutym 2023 roku. 78-letni Gary Glitter na wolności przebywał zaledwie 38 dni. 

Zobacz wideo Podejrzany o pedofilię aresztowany na 3 miesiące

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Skazany za pedofilię Gary Glitter ponownie trafił do więzienia

Gary Glitter w trakcie zwolnienia warunkowego był, jak pisze BBC, ściśle monitorowany przez brytyjskie służby. Nie jest do końca pewne, w jaki sposób złamał przepisy, jednak serwis podał, że mogło mieć to związek z usunięciem znacznika GPS niezbędnego do lokalizacji osoby przebywającej na warunkowym zwolnieniu. Rzecznik służby kuratorskiej cytowany przez bbc.com powiedział, że ochrona społeczeństwa jest priorytetem służb, "dlatego ustalamy surowe warunki zwolnienia, a gdy przestępcy je łamią, nie wahamy się zwrócić ich do aresztu".

Wielka Brytania. Mark Gordon i Constance Marten odpowiedzą za nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka. 2 marca 2023 r. Ukryli narodziny dziecka. Odpowiedzą za nieumyślne spowodowanie śmierci

Problemy z prawem Gary'ego Glittera

Konflikty z prawem Gary'ego Glittera rozpoczęły się tak naprawdę w latach 90., kiedy pracownik serwisu komputerowego znalazł na dysku rockmana prawie 4 tys. zdjęć z dziecięcą pornografią. Za ten czyn Glitter został skazany na 4 miesiące pozbawienia wolności. Po odbyciu wyroku muzyk przeniósł się na Kubę, a następnie do Kambodży, skąd wydalono go za namawianie nieletnich do stosunków seksualnych. Po licznych skandalach próbował bezskutecznie wrócić na scenę. W 2006 roku w Wietnamie skazano go na 3 lata za pedofilię. Został jednak zwolniony po 2,5 roku, wtedy wrócił do kraju.

Do ostatniego procesu doszło 27 lutego 2015 roku. Wówczas 70-letni Gary Glitter został oskarżony i skazany za przestępstwa seksualne, których dopuścił się na przełomie lat 70. i 80. Kara dotyczyła m.in. napaści seksualnej oraz kontaktów seksualnych z małoletnimi w wieku 12-14 lat, a także podania niepełnoletnim narkotyków. Wyrok odsiadywał w więzieniu HMP The Verne w Portland w Wielkiej Brytanii.

Więcej o: