USA. Trzylatka śmiertelnie postrzeliła rok starszą siostrę. Broń znalazła w sypialni

Trzyletnia dziewczynka, mieszkająca w stanie Teksas, postrzeliła swoją czteroletnią siostrę. Strzał oddany pod nieobecność dorosłych okazał się śmiertelny. Miejscowa policja prowadzi dochodzenie, które przesądzi o postawieniu rodzicom zarzutu niezabezpieczenia broni.

Do tragicznego zdarzenia doszło 12 marca w teksańskim mieście Houston. Pod chwilową nieobecność rodziców 3-letnia dziewczynka znalazła niezabezpieczony pistolet i postrzeliła nim swoją starszą siostrę. 4-latki nie udało się uratować.

Zobacz wideo Łatwiejszy dostęp do broni? Bielan: Partia Republikańska popierała projekty PiS. Liczymy na wzajemność

Tragedia w Teksasie. 4-latka ofiarą przypadkowego wystrzału

W chwili tragedii w mieszkaniu przebywało aż pięcioro dorosłych, jednak żaden z rodziców nie nadzorował w tym czasie dzieci. Dziewczynki same spędzały czas w sypialni rodziców, gdzie młodsza z nich znalazła naładowany i niezabezpieczony pistolet. Gdy padł strzał, rodzina i przyjaciele natychmiast pobiegli do pokoju, gdzie znaleźli leżącą na podłodze postrzeloną nieprzytomną 4-latkę. Dziewczynka zmarła - strzał oddany przez jej młodszą siostrę okazał się śmiertelny. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 3-letnie dziecko użyło broni przypadkiem, w sposób niezamierzony.

Mężczyzna żądał w trakcie napadu jednego dolara - zdjęcie ilustracyjneNapadł na bank, poprosił o dolara. "Proszę mi wybaczyć, to jest rabunek"

- To wygląda na kolejną tragiczną historię dziecka, które uzyskało dostęp do broni palnej i skrzywdziło kogoś innego - powiedział w rozmowie z CNN szeryf hrabstwa Harris Ed Gonzalez.

Jak podkreśla funkcjonariusz, tej tragedii można było łatwo uniknąć. W związku z tym bardzo prawdopodobne jest, że w toku śledztwa ktoś zostanie oskarżony o niezabezpieczenie broni.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

'Rzeka atmosferyczna' uderzyła w Kalifornię. Tysiące domów bez prądu, co najmniej dwie ofiary"Rzeka atmosferyczna" uderzyła w Kalifornię. Tysiące domów bez prądu

USA. Dzieci mają dostępem do broni. Statystyki przerażają

Jak podaje CNN, w okresie od 2015 do 2020 roku w Stanach Zjednoczonych miało miejsce aż 2070 nieumyślnych strzelanin, zapoczątkowanych przez dzieci poniżej 18 roku życia. W ich wyniku śmierć poniosło 765 osób, a 1366 zostało rannych. W 2022 roku "The New England Journal of Medicine" opublikował artykuł, z którego wynikało, że urazy wywołane dostępem do broni wśród osób nieletnich stały się częstsze niż obrażenia spowodowane wypadkami samochodowymi.

Więcej o: