Kadyrow spotkał się na Kremlu z Putinem. "Jest albo głupi, albo ślepy. Lub wszystko naraz"

Aleksandra Boryń
W poniedziałek doszło do spotkania Władimira Putina z szefem Republiki Czeczeńskiej Ramzanem Kadyrowem. W sieci pojawił się film pokazujący fragment spotkania przywódców. Uwagę internautów przykuło nietypowe zachowanie mężczyzn.

Dziennikarz BBC Will Vernon, analizując nagranie, zwrócił uwagę, że Ramzan Kadyrow sprawia wrażenie zdenerwowanego i cały się trzęsie. Natomiast prezydent Rosji, w charakterystyczny dla siebie sposób, trzyma stół, co ponownie wzbudziło spekulacje na temat choroby dyktatora. 

Kolejną rzeczą, która nie umknęła opinii publicznej, są kartki (albo "ściągi"-  jak zostały już nazwane przez internautów), z których przywódca Czeczeni czyta raportując Putinowi. Uwagę zwróciła przede wszystkim ich czcionka, bardzo duże litery wyraźnie wydać na nagraniu. Oglądając wideo w zwolnionym tempie, można zobaczyć, że pierwsze słowa to "drogi Władimirze Władimirowiczu" - podaje agencja Unian

Krótko mówiąc, Kadyrow jest albo głupi, albo ślepy. Lub wszystko naraz, co jest bardziej prawdopodobne w jego przypadku

- dodano.

Deklaracje Czeczena

Według informacji podanych przez agencję informacyjną RIA Novosti podczas spotkania Ramzan Kadyrow zadeklarował, że jego żołnierze „zamierzają działać do samego końca" w Ukrainie, a do tego przekonywał Putina o swojej wierności.

Spekulacje na temat Kadyrowa

Do wizyty na Kremlu doszło krótko po tym, gdy w mediach pojawiły się doniesienia na temat stanu zdrowia czeczeńskiego dyktatora. Według niemieckiego dziennika "Bild" Kadyrow może mieć problemy z nerkami. Z kolei rosyjski opozycjonista Leonid Nevzlin podał do opinii publicznej, że przyczyną problemów zdrowotnych Czeczena było otrucie.

Kadyrow pojawił się na Kremlu po raz pierwszy od rozpoczęcia pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę.

Więcej o: