Nowe ustalania ws. strzelaniny w Hamburgu. Media dotarły do nagrania

Aleksandra Boryń
W czasie strzelaniny w dzielnicy Gross Borstel w Hamburgu zginęło 8 osób, w tym napastnik. W sieci pojawiło się nagranie z ataku sprawcy i szturm policjantów na budynek, w którym doszło do tragedii. Napad miał miejsce w centrum spotkań Świadków Jehowy. Policja poinformowała, że napastnik, to były członek tej wspólnoty religijnej.

Brytyjska telewizja Sky News opublikowała na Twitterze nagranie z ataku. Widać na nim napastnika, który oddaje liczne strzały przez okno.

Jak przekazał jeden z funkcjonariuszy, napastnik Philipp F. opuścił wspólnotę po konflikcie około półtora roku temu. Rzecznik prokuratury poinformował natomiast, że nic nie wskazuje, by atak miał tło terrorystyczne. Zabójca od grudnia miał prawo do posiadania broni, więc miał ją legalnie.

Według policyjnych doniesień sprawca popełnił samobójstwo po tym, jak służby rozpoczęły szturm na budynek.

Niemiecka policja aktualizowała informacje dotyczące strzelaniny na swoim Twitterze. Prosiła m.in. mieszkańców o ograniczenie kontaktów telefonicznych, aby zapobiec przeciążaniu linii, a także o niewychodzenie z domów w związku z dużą skalą policyjnej akcji. 

W czasie strzelaniny zginęło 8 osób, w tym kobieta w zaawansowanej ciąży i napastnik, który odebrał sobie życie. Podczas ataku wiele osób zostało rannych, na razie nie wiadomo, jaki jest ich stan zdrowia

Więcej o: