USA. Celnicy prześwietlili bagaż kobiety. Nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli. "Kot-astrofalny błąd"

Celnicy z lotniska w Wirginii podczas kontroli bezpieczeństwa odnaleźli w jednym z bagaży kota. Zwierze zostało odkryte, kiedy prześwietlono promieniami rentgenowskimi torbę jednej z podróżujących kobiet. Do sprawy odniosła się rzeczniczka prasowa TSA, Lisa Farbstein. "Kot-astrofalny błąd" - skomentowała.

Do niecodziennej sytuacji doszło na lotnisku w Norfolk w amerykańskim stanie Wirginia. Pracownicy kontrolujący prześwietlane przez rentgen bagaże ze zdziwieniem odkryli, że w jednym z nich ktoś umieścił kota. W mediach społecznościowych opublikowano fotografię zwierzaka wraz z apelem do podróżujących.

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

USA. Celnicy prześwietlili bagaż kobiety. "Kot-astrofalny" błąd

Jedna z pasażerek poddająca się kontroli bagażowej, zamiast przejść ze swoim kotem przez bramki i wykrywacze metalu, umieściła zwierzę w torbie, która trafiła do skanera rentgenowskiego. Rzeczniczka amerykańskiej Administracji Bezpieczeństwa Transportu (TSA) opublikowała zdjęcie rentgenowskie kota na swoim oficjalnym profilu na Twitterze. "Kot-astrofalny błąd" - napisała Lisa Farbstein. Zaapelowała także do innych pasażerów, aby nigdy nie umieszczali swoich zwierzaków w bagażu podręcznym.

Rzeczniczka TSA w rozmowie z telewizją CNN powiedziała, że "był to przypadek". Tłumaczyła, że kobieta położyła kota na taśmie w specjalnym pojemniku przeznaczonym do transportu zwierząt. Pracownicy lotniska uznali, że podróżna albo nie potrafiła wyciągnąć czworonoga z torby, albo zapomniała tego zrobić. Lisa Farbstein zaznaczyła, że w takich przypadkach całą kontrolę trzeba zaczynać od nowa, co może generować dodatkowy stres oraz opóźnienia. 

USA. Mężczyznę zdradził batat (zdj. ilustracyjne)USA. Batat pomógł w rozwiązaniu sprawy zabójstwa sprzed 12 lat

W jaki sposób podróżować ze zwierzętami?

Farbstein odpowiedziała także na pytanie, w jaki sposób bezpiecznie podróżować ze swoim zwierzakiem. - Pasażer musi wyjąć zwierzę z walizki i przenieść je przez bramkę do wykrywania metali lub przeprowadzić zwierzę przez bramkę na smyczy. Dotyczy to ludzi podróżujących z małymi psami. W przypadku kota, jeśli nie ma smyczy, zdecydowanie zalecamy, aby pasażer poprosił o kontrolę w prywatnej sali - wyjaśniła w rozmowie z CNN

Więcej o: