Niemcy. Polak wypadł z drogi i staranował bentleya. Zapatrzył się w telefon

Niemiecka policja została wezwana do kolizji, do której doszło w niedzielę w nocy na ulicy Marktstrasse w Pasewalku (Meklemburgia-Pomorze Przednie). Kierujący samochodem osobowym 36-letni Polak staranował zaparkowanego na poboczu bentleya. Z ustaleń przybyłych na miejsce funkcjonariuszy wynikło, że mężczyzna podczas jazdy korzystał z telefonu.

Do kolizji doszło w nocy w niedzielę 5 marca. 36-latek jadąc ulicą Marktstrasse w Pasewalku zjechał z drogi i uderzył w zaparkowanego bentleya. Niemiecka policja ustaliła, że polski kierowca podczas jazdy korzystał z telefonu komórkowego. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał - ponformował "Ostsee Zeitung"

Zobacz wideo Patrzyła w telefon i weszła pod jadący tramwaj... cudem przeżyła

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Niemcy. Polak staranował zaparkowanego na poboczu Bentleya

Według ustaleń policji 36-letni kierowca z Polski, który podczas jazdy korzystał z telefonu komórkowego, na zakręcie wypadł z drogi i z impetem uderzył w zaparkowanego na poboczu bentleya. Straty wyrządzone w obu pojazdach oszacowano na około 11 tys. euro (około 52 tys. zł). Nikt jednak nie doznał obrażeń.

Nietypowe zdjęcie z fotoradaruMandat i nietypowe zdjęcie z fotoradaru. "Demon szepcze jej do ucha"

Kary za korzystanie z telefonu w czasie jazdy 

Na nieostrożnego kierowcę został nałożony mandat. Kary za korzystanie z telefonu w trakcie jazdy są w Niemczech dosyć wysokie. Kierowca nie powinien korzystać z telefonu podczas jazdy ani nawet w momencie, kiedy silnik w samochodzie jest włączony, np.: w czasie postoju na światłach. Jeżeli kierowca nie dostosuje się do przepisów wynikających z ustawy o ruchu drogowym (StVO), wówczas przewiduje się mandat, najczęściej w wysokości 100 euro. Jeżeli jednak z powodu używania telefonu za kierownicą dojdzie do niebezpiecznej sytuacji na drodze lub wypadku, wówczas mandat może wynieść nawet 200 euro. Dodatkowo kierowca otrzyma dwa punkty karne i miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów.

Kary dotyczą nie tylko korzystania z telefonów, ale także urządzeń elektronicznych. Zabronione jest więc także ustawianie nawigacji, czy korzystanie z tableta w czasie jazdy. 

Więcej o: