Spuchnięty Kadyrow z urządzeniem na palcu. Jego problemy zdrowotne to "nie są zwykłe plotki"?

W ostatnim czasie pojawiły się informacje o złym stanie zdrowia Ramzana Kadyrowa. Chociaż wyraźnie zadowolony przywódca Czeczenii spotkał się ostatnio z przewodniczącym separatystów z Doniecka, to na jego palcu widać jest tajemnicze urządzenie. "Jeśli jest on zmuszony do ciągłego noszenia tego przyrządu, to informacje o jego problemach zdrowotnych nie są zwykłymi plotkami" - uważa doradca ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko.

Ramzan Kadyrow udostępnił w swoich mediach społecznościowych spotkanie z przewodniczącym parlamentu separatystów z Doniecka - Denisem Puszylinem i innymi przedstawicielami tak zwanej Donieckiej Republiki Ludowej. Prorosyjscy politycy "bawili się" między innymi na strzelnicy i w tunelu aerodynamicznym. Puszylin zapewnił też, że "Donbas czuje wsparcie Kadyrowa". 

Zobacz wideo Ekspert o Czeczenach biorących udział w wojnie i grupie Wagnera

Czeczenia. Ramzan Kadyrow z tajemniczym urządzeniem na palcu

Największą uwagę zwróciło jednak powitanie, na którym przywódca Czeczenii zaprezentował palec wskazujący jednej z dłoni. Widać na nim niewielkie urządzenie, które nieco przypomina znany z epidemii koronawirusa pulsoksymetr. Urządzenie to mierzy saturację krwi i tętna pacjenta, by dało się ocenić stan układu oddechowego i układu krążenia pacjenta.

Nagranie z Kadyrowem udostępnił między innymi doradca ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, który opisał filmik, jako "spotkanie zbrodniarzy wojennych". "Jeśli przywódca Czeczenii jest zmuszony do ciągłego noszenia tego urządzenia, to informacje o jego problemach zdrowotnych nie są już plotkami" - uważa Anton Heraszczenko. "Monitorowanie odbywa się w sposób ciągły, a szczególnie dokładnie podczas snu" - dodał, pisząc o pulsoksymetrze.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Putin spotkał się z synem Kadyrowa Trwają poszukiwania następcy Kadyrowa? Putin spotkał się z jego synem

Kadyrow ma być leczony przez nefrologa ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Heraszczenko odniósł się w ten sposób do ostatnich informacji opublikowanych przez niemiecki dziennik "Bild". W materiale zwrócono uwagę na znaczne zmiany w wyglądzie Ramzana Kadyrowa. Przywódca Czeczenii w ostatnim czasie znacznie przytył, a jego twarz wygląda na napuchniętą.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Kadyrow ma cierpieć na chorobę nerek. Z tego powodu do stolicy Czeczenii, Groznego, miał przylecieć dr Yassin El-Shahat - szef oddziału nefrologicznego szpitala w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jak ustalił "Bild", dr El-Shahat ma 40-letnie doświadczenie w leczeniu schorzeń nerek i układu moczowego. Specjalista ten miał przyczynić się do poprawy stanu zdrowia czeczeńskiego dyktatora. 

Z powodu złego stanu zdrowia Ramzan Kadyrow miał zrezygnować z udziału w przemówieniu Władimira Putina w Moskwie (21 lutego). Stan Czeczena miał być na tyle poważny, że podobno uzależnił się od leków przeciwbólowych i używek, które chwilowo poprawiały jego stan.

Kadyrow wyróżnił Kadyrowa. Przyznał sobie medal 'Bohatera Republiki Czeczenii' Kadyrow jest poważnie chory? "Bild": Puchnie, nie może otworzyć oczu

Więcej o: