Joe Biden miał raka. Prezydent USA przeszedł zabieg

Prezydent USA Joe Biden miał usuwaną zmianę skórną z klatki piersiowej. Zmiana skórna była rakiem podstawnokomórkowym - przekazał lekarz amerykańskiego prezydenta.

Joe Biden 16 lutego bieżącego roku miał zabieg usuwania zmiany skórnej. Dr Kevin O’Connor, lekarz Bidena przekazał, że "cała tkanka rakowa została pomyślnie usunięta" - podaje Associated Press. Rak podstawnokomórkowy to powszechna forma raka skóry.

Beau, Ashley i Hunter Biden - dzieci prezydenta USA Joe BidenaTragiczna historia rodziny Joe Bidena. Stracił żonę i dzieci

Prezydent USA Joe Biden miał raka. Jill Biden też przechodziła przez zabieg

Lekarz amerykańskiego prezydenta wyjaśnił, że dalsze leczenie nie jest wymagane - miejsce usunięcia zmiany skórnej się zagoiło. Prezydent USA będzie kontynuował regularne badania skóry w ramach swojego rutynowego planu zdrowotnego.

Dr Kevin O’Connor ocenił, że 80-letni Joe Bidena jest "zdrowy, energiczny" i zdolny do wypełniania swoich prezydenckich obowiązków w Białym Domu. Amerykańskiemu prezydentowi, jeszcze zanim rozpoczął swoją kadencję, usunięto "kilka zlokalizowanych, nieczerniakowych raków skóry". Warto przypomnieć, że jego żonie, 71-letniej Jill Biden w styczniu usunięto raka podstawnokomórkowego skóry, którego wykryto w dwóch miejscach.

Prezydent USA Joe Biden i kanclerz Niemiec Olaf Scholz.Pewny siebie kanclerz Scholz leci do Waszyngtonu. Biden może zapytać o Chiny

Rak podstawnokomórkowy skóry nie jest groźny. Ważne wczesne wykrycie

Zmiany raka podstawnokomórkowego nie mają tendencji do rozprzestrzeniania się, jak ma to miejsce w przypadku niektórych poważniejszych nowotworów skóry, takich jak czerniak lub rak płaskonabłonkowy, ale mogą się powiększać. Dlatego należy je usuwać jak najwcześniej, aby zapobiec poważniejszym komplikacjom.

Rak podstawnokomórkowy skóry to rosnący powoli nowotwór, który zwykle ogranicza się do powierzchni skóry. Lekarze prawie zawsze mogą usunąć go w całości za pomocą płytkiego nacięcia. Rzadko stanowi zagrożenie dla życia.

Zobacz wideo Co przyniosła wizyta Joe Bidena w Kijowie? Pytamy ukraińskiego dziennikarza
Więcej o: