Anglia. Piesza wymachiwała ręką na rowerzystkę, przez co ta wpadła pod samochód i zginęła. Jest wyrok

Kobieta, która krzyczała i agresywnie machała na rowerzystkę, doprowadzając do tego, że cyklistka wpadła pod samochód i zginęła, została skazana przez angielski sąd za nieumyślne spowodowanie śmierci. Na nagraniu z kamery miejskiej widać, jak 49-latka przesadnie zareagowała na obecność roweru na chodniku.

Wypadek z udziałem dwóch kobiet zdarzył się 20 października 2020 roku. Do tragedii doszło w Huntingdon w angielskim hrabstwie Cambridgeshire. Z winy pieszej zginęła wówczas starsza rowerzystka. Informację o wyroku opublikował portal Sky News.

Zobacz wideo Ekstremalna kara dla rowerzysty za przejazd pod szlabanem. Mandat droższy niż rower

Anglia. Piesza przyczyniła się do śmierci rowerzystki

Kamera uliczna uchwyciła moment, w którym 49-letnia obecnie Auriol Grey krzyczy do nadjeżdżającej z przeciwnego kierunku rowerzystki by "zjechała z pi∗∗∗∗∗∗∗∗go chodnika", agresywnie przy tym gestykulując. Przez zachowanie pieszej, gdy kobiety się mijały, 77-letnia Celia Ward straciła równowagę i przewróciła się wprost pod jadący samochód. Kobieta zginęła na miejscu. Auriol zatrzymano jeszcze tego samego dnia, gdy przebywała w swoim domu. Cierpiącą na porażenie mózgowe oraz problemy ze wzrokiem kobietę oskarżono o nieumyślne spowodowanie śmierci. 49-latka nie przyznała się do winy.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tragiczny wypadek pod Zamościem. Nie żyje jedna osoba, pięć zostało rannych Zalesie. Czołówka z udziałem autokaru z przedszkolakami.

Śmierć rowerzystki. Zapadł wyrok w sprawie pieszej

W wyniku procesu, który odbył się w czwartek (2 marca), sąd w Peterborough uznał Auriol winną spowodowania śmierci Celii i wyznaczył jej karę trzech lat pozbawienia wolności. Ani policja, ani lokalne media nie sprecyzowały, czy chodzi o działanie umyślne, czy nieumyślne, tak jak pierwotnie założono. Prawniczka 49-latki zapowiedziała, że złoży apelację od tego wyroku.

W trakcie procesu policja nie była w stanie ostatecznie rozstrzygnąć, czy Celia, jadąca na rowerze, mogła poruszać się chodnikiem, z którego się osunęła. Sędzia Sean Enright uznał jednak, że kobieta mogła się tam znajdować. Podkreślił on również fakt, iż reakcja Auriol była przesadzona jak na to, w jakiej sytuacji się znalazła. Kobieta do tej pory nie wyraziła skruchy w związku z tym, co się zdarzyło.

Jerzy S. Wyrok dla Jerzego S. Lakoniczny komentarz. "Nic takiego nie zrobiłem"

Więcej o: