Australia. Matka nakłoniła niemowlę do palenia e-papierosa. Skandaliczny filmik obiegł sieć [WIDEO]

Do skandalicznego wydarzenia doszło w Australii. Kobieta udostępniła filmik, na którym jej 11-miesięczne dziecko zaciąga się dymem z e-papierosa podawanego mu do ust. Internauci nie kryli oburzenia.

Niepokojące wideo, które obiegło sieć, zbierając negatywne komentarze ze strony internautów, przedstawia 11-miesięcznego chłopca, który zostaje zapytany, czy chce spróbować zapalić. Chwilę potem widać, jak kobieta wkłada e-papierosa do ust dziecka. Zanoszenie się kaszlem przez niemowlę spowodowało salwy śmiechu u matki. Sprawę nagłośniły australijskie media.

Zobacz wideo Co roku 8 millionów osób umiera przez papierosy

Australia. Matka wstawiła filmik do sieci, na którym widać, jak niemowlę pali e-papierosa

Kobieta po udokumentowaniu całej sytuacji, postanowiła udostępnić nagranie w mediach społecznościowych. Spotkało się to z negatywną reakcją internautów, z którymi kobieta wdała się w polemikę, broniąc stosowanych przez nią metod wychowawczych. Jak ustalili dziennikarze 7 News, którzy nagłośnili sprawę, chłopiec miał trafić do szpitala. Sprawą zajęła się policja.

 

Kobiety palące są bardziej narażone także na ryzyko rozwoju osteoporozy, raka płuc, a pierwsze objawy menopauzy mogą pojawić się dwa lata wcześniej niż u kobiet niepalących Rak płuc - objawy, rokowania. Jak wygląda leczenie?

Skutki palenia u dzieci

- To bardzo niepokojące, widzieć nagranie tego biednego dziecka. Takie zachowanie wywołuje głębokie obawy, bo normalizuje palenie e-papierosów, umniejsza wagę czegoś, co jest bardzo niebezpieczne dla dzieci i dorosłych - alarmował na antenie 7 News Paige Preston z fundacji zajmującej się pomaganiem pacjentom zmagającym się z chorobami płuc.

Jak informuje Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badań i Rozwoju (CORDIS)nawet bierne palenie powoduje u dzieci słabe reakcje fizjologiczne, sensoryczne i motoryczne, a także problemy z koncentracją. Widoczne mogą być również trudności w nauce, zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, a nawet otyłość. Wnioski te stwierdzają wyniki nowych badań przeprowadzonych w Centrum Naukowym Ewaluacji i Pomiaru Zachowań (CRAMC).

Więcej podobnych treści zobacz na Gazeta.pl.

31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu. Światowy Dzień bez Tytoniu. Nowy lek daje nadzieję chorym na raka płuc

Więcej o: