Tragiczny finał poszukiwań noworodka. Dziecka arystokratki i jej skazanego za gwałt partnera szukało 200 osób

Nie żyje dziecko arystokratki Constance Marten i skazanego w przeszłości za gwałt Marka Gordona. Noworodka przez ostatnie dni szukało ponad 200 osób, psy tropiące i drony. W środę policja poinformowała, że szczątki dziecka znaleziono w zalesionej części Brighton, niedaleko miejsca, w którym została aresztowana para.

Jak pisaliśmy w Gazeta.pl, we wtorek arystokratka Constance Marten i skazany przestępca seksualny Mark Gordon zostali zatrzymani w Brighton. Parę aresztowano pod zarzutem zaniedbania i narażenia noworodka na utratę zdrowia lub życia. Porzuconego dziecka poszukiwało ponad 200 osób. W akcji brały udział drony, psy tropiące, kamery termowizyjne i helikopter.

W środę policja poinformowała, że ciało noworodka znaleziono w zalesionej części Brighton, niedaleko miejsca, w którym została aresztowana para - informuje Sky News.

- Rozumiem, że zakończenie tych poszukiwań będzie bolesne dla lokalnej społeczności i szerszej publiczności. Policja zrobi wszystko, co w naszej mocy, aby ustalić, co się stało - powiedział detektyw Lewis Basford. Teraz zostanie przeprowadzona sekcja zwłok dziecka. 

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Stany Zjednoczone wysłały do Europy 'samolot zagłady' Amerykańskie dowództwo: "Samolot dnia zagłady" wylądował w bazie na Islandii

Płonący samochód i zaginiony noworodek

Śledczy poszukiwali Constance Marten i Marka Gordona od 5 stycznia, gdy przy autostradzie M61 w miejscowości Bolton odnaleziono ich płonący samochód. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że przyczyną pożaru była awaria. Od tamtej pory Marten i Gordon poruszali się taksówkami. Byli widziani m.in. w Liverpoolu, Essex i Sussex.

Para uciekała wraz z dzieckiem, które według policji na świat przyszło kilka dni wcześniej, prawdopodobnie w samochodzie lub obok niego.

Rafał Trzaskowski Włodzimierz Karpiński aresztowany na trzy miesiące. Trzaskowski zareagował

Policja podkreśla, że noworodek od momentu narodzin nie otrzymał opieki medycznej i był wystawiony na zimno. Matka kobiety umieściła w mediach otwarty list, w którym apelowała do córki, by ta nawiązała kontakt z rodziną i oddała dziecko w ręce lekarzy. Niestety apele kobiety nie przyniosły skutku. 

Constance Marten pochodzi z zamożnej rodziny, mającej powiązania z brytyjską rodziną królewską. Gordon Marten z kolei przez 20 lat przebywał w więzieniu w USA za gwałt i pobicie, których dopuścił się, gdy miał zaledwie 14 lat. Para od września 2022 roku często zmieniała miejsce zakwaterowania. Nocowali w wynajmowanych na krótko pokojach, a nawet w namiocie

Więcej o: