Służby zatrzymały arystokratkę i jej skazanego za gwałt partnera. Trwają poszukiwania ich dziecka

Poszukiwana od stycznia 35-letnia arystokratka Constance Marten i jej partner, skazany w przeszłości za gwałt 48-letni Mark Gordon, zostali aresztowani w Brighton na południu Anglii. Policja dokłada wszelkich starań, by odnaleźć ich nowo narodzone dziecko. - Mamy nadzieję, że wciąż żyje - przekazuje lokalna policja.

Policja potwierdza, że arystokratka Constance Marten i skazany przestępca seksualny Mark Gordon zostali zatrzymani w Brighton. Z parą nie przebywało jednak ich dziecko. Jak podaje Sky News, zostali oni aresztowani pod zarzutem zaniedbania i narażenia noworodka na utratę zdrowia lub życia. 

Lokalna policja przekazuje, że "skupia wszystkie wysiłki" na odnalezieniu dziecka. - Mamy nadzieję, że wciąż żyje, jednak ryzyko śmierci jest bardzo wysokie - powiedziała policja, którą cytuje stacja. 

Funkcjonariusze przeszukują teraz szopy i szklarnie w Roedale Valley Allotments w Brighton, a także lasy na pobliskim Golf Drive.

Zobacz wideo Kierowca w ciągu dwóch godzin wpadł dwa razy po pijanemu

Płonący samochód i zaginiony noworodek

Śledczy poszukiwali Constance Marten i Marka Gordona od 5 stycznia, gdy przy autostradzie M61 w miejscowości Bolton odnaleziono ich płonący samochód. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że przyczyną pożaru była awaria. Od tamtej pory Marten i Gordon poruszali się taksówkami. Byli widziani m.in. w Liverpoolu, Essex i Sussex.

Para uciekała wraz z dzieckiem, które według policji na świat przyszło kilka dni wcześniej, prawdopodobnie w samochodzie lub obok niego.

Ukraińscy żołnierze podczas ćwiczeń. Zdjęcie poglądowe. Tych z rejonu Bachmutu jest niewiele Bachmut na krawędzi, a kontratak tego nie zmienił

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Policja podkreśla, że noworodek od momentu narodzin nie otrzymał opieki medycznej i był wystawiony na zimno. Matka kobiety umieściła w mediach otwarty list, w którym apelowała do córki, by ta nawiązała kontakt z rodziną i oddała dziecko w ręce lekarzy. Bezskutecznie.

Skutki pogromu izraelskich osadników na Palestyńczykach w miejscowości Hawara obok Nablusu na Zachodnim Brzegu Zachodni Brzeg wrze. "Pogrom" na Palestyńczykach

Constance Marten pochodzi z zamożnej rodziny mającej powiązania z brytyjską rodziną królewską. Gordon Marten przez 20 lat przebywał w więzieniu w USA za gwałt i pobicie, których dopuścił się, gdy miał zaledwie 14 lat. Para od września 2022 roku często zmieniała miejsce zakwaterowania. Nocowali w wynajmowanych na krótko pokojach, a nawet w namiocie

Więcej o: