Pilot linii easyJet zrobił obrót o 360 st., by pokazać pasażerom zorzę. "Czas stanął w miejscu"

Pasażerowie brytyjskich linii lotniczych easyJet podczas podróży z Reykjaviku do Manchesteru podziwiali zorzę polarną. Mieli tę sposobność dzięki pilotowi samolotu, który zboczył z wyznaczonej trasy, aby każdy pasażer mógł zobaczyć to niezwykłe zjawisko.

Podczas lotu z Reykjaviku na Islandii do Manchesteru w Wielkiej Brytanii pilot linii lotniczych easyJet postanowił zaskoczyć pasażerów i pokazać im zorzę polarną. Tego wieczora (27 lutego) była ona wyjątkowo dobrze widoczna nad Morzem Północnym.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Najciekawsze odkrycia kosmiczne ostatnich lat

Podczas lotu do Manchesteru pilot zboczył z trasy. Pasażerowie podziwiali zorzę polarną

Serwis Flightradar24 opublikował w mediach społecznościowych trasę, którą pokonał samolot. W pobliżu Wysp Owczych pilot wykonał pętlę, po czym wrócił na tor lotu. "Samolot easyJet właśnie wykonał obrót o 360 stopni nad Morzem Północnym. Zorza polarna jest również bardzo silna tej nocy, więc prawdopodobnie powodem było umożliwienie pasażerom po obu stronach samolotu zobaczenia fantastycznego zjawiska" - przekazał 27 lutego Flightradar24 na Twitterze.

Pasażerowie zamieścili w mediach społecznościowych relacje i zdjęcia z pamiętnego lotu oraz widoku zorzy polarnej z pokładu samolotu. "Duża wdzięczność dla naszego pilota linii easyJet, który zdecydował się wykonać samolotem obrót o 360 stopni, by każdy miał szansę doświadczyć tego widoku! To było tak, jakby czas stanął w miejscu na chwilę. Ten magiczny moment, w którym grono nieznajomych nagle zjednoczyło się w absolutnej radości i zadumie!" - przekazała na Facebooku jedna z pasażerek.

Linie lotnicze skomentowały zachowanie pilota. "Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się z nimi tym wyjątkowym widokiem"

Rzeczniczka easyJet skomentowała zachowanie pilota. - Cieszymy się, że kapitan był w stanie wykonać kontrolowany manewr, aby pasażerowie mogli być świadkami tego niesamowitego pokazu z powietrza. Nasza załoga zawsze będzie robić wszystko, co w naszej mocy dla naszych klientów i cieszymy się, że mogliśmy podzielić się z nimi tym wyjątkowym widokiem - powiedziała rzeczniczka, cytowana przez BBC.

Zorza polarna powstaje wskutek burz magnetycznych na Słońcu. To one wyrzucają w kierunku Ziemi spore ilości naładowanych cząstek, które trafiają w atmosferę i magnetosferę ziemską. Pobudzają wtedy wodór i azot, po czym możemy podziwiać niezwykłe zjawisko na niebie.

Więcej o: