Niezidentyfikowany obiekt nad Petersburgiem. Zamknięto lotnisko, wysłano myśliwce

Lotnisko Pułkowo w rosyjskim Petersburgu tymczasowo zawiesiło wszystkie loty - przekazały władze miasta. Nie podano powodu zamknięcia portu lotniczego, ale niepotwierdzone doniesienia niezależnych mediów wskazują, że na niebie zauważono niezidentyfikowany obiekt i wysłano myśliwce w celu zbadania sprawy.
Zobacz wideo Ukraińcy na granicy z Polską rok po inwazji Rosji. "Do tego nie można przywyknąć"

We wtorek władze Petersburga poinformowały, że "lotnisko Pułkowo tymczasowo nie przyjmuje ani nie wysyła samolotów". Jak podkreślono w komunikacie, opóźnienie w lotach może być nawet 12-godzinne, ale "lotnisko i usługi działają normalnie".

Internetowa tablica lotów pokazywała, że wszystkie samoloty cywilne oczekują na start lub lądowanie. Ze strony Flight Radar wynikało, że samoloty na krajowych trasach zawrócono do miejsc startowych, w tym pięć do Moskwy.

Elektrowania Zaporoże Ukraina Pracownik elektrowni Zaporoże ujawnia bestialstwo Rosjan. "40 grobów, żadnych krzyży"

Początkowo TASS podało, że przestrzeń powietrzna w promieniu 200 kilometrów wokół lotniska Pułkowo będzie zamknięta do 13:20 czasu moskiewskiego. Jednak jeszcze przed tą godziną rosyjskie agencje podały informację o wznowieniu przyjmowania lotów. 

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Tomasz Terlikowski Papież odwiedzi Węgry. Terlikowski: Nie uczy się rzeczywistości. Szkoda

Niezidentyfikowany obiekt nad Petersburgiem

Portal Meduza zauważa, że w Petersburgu został wdrożony plan, który jest ogłaszany przy nielegalnym przekraczaniu granicy oraz przy pojawianiu się niezidentyfikowanych obiektów w przestrzeni powietrznej. Poderwano też myśliwce Su-35 i MiG-31, aby zbadały sprawę. 

Według rosyjskich mediów Ministerstwo Obrony Rosji przekazało służbie lotniska Pułkowo informację, że niezidentyfikowany obiekt widziany był 160-200 kilometrów od Petersburga.

Widok z drona na ruiny w prowincji Idlib w Syrii "Tu życie się skończyło". Turcja i Syria na zdjęciach z ziemi i z drona

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: