Nevada. Katastrofa samolotu medycznego, który transportował pacjenta. Nikt nie przeżył

Samolot z transportem medycznym rozbił się w piątek wieczorem na północy stanu Nevada. Na pokładzie znajdowało się pięć osób. Jak informują lokalne władze, nikt nie przeżył.

Do tragedii doszło w piątek wieczorem w pobliżu miejscowości Stagecoach położonej około 72 km na południowy wschód od Reno w stanie Nevada. Samolot Pilatus PC-12, który transportował pacjenta do szpitala rozbił się na górzystym terenie.

Zobacz wideo Banachewycz: Trwa zapewne dyplomatyczna ofensywa w sprawie wstąpienia Ukrainy do NATO

Jak informują lokalne władze, w katastrofie zginęło pięć osób - wszystkie, które znajdowały się na jego pokładzie. Firma Care Flight, do której należał samolot, podała, że wśród ofiar jest pilot, pielęgniarka, ratownik medyczny, pacjent oraz członek jego rodziny.

Z ogromnym smutkiem informujemy, że otrzymaliśmy potwierdzenie od straży pożarnej hrabstwa Central Lyon, że żadna z pięciu osób na pokładzie nie przeżyła

czytamy w komunikacie Care Flight, który publikuje portal Business Insider.

Przyczyny katastrofy są obecnie badana przez lokalną straż pożarną, Departament Szeryfa Hrabstwa Lyon oraz Krajową Radę Bezpieczeństwa Transportu.

W czasie katastrofy w stanie Nevada panowały bardzo trudne warunki atmosferyczne. Krajowa Służba Pogodowa jeszcze przed zdarzeniem wydała komunikat ostrzegający przed śnieżycami i wiatrem dochodzącym do 105 km na godzinę.

Więcej o: