Zełenski: "Putin zostanie zabity przez własne otoczenie". To samo mówi inny polityk

"Putin zostanie zabity przez własne otoczenie" - ocenia prezydent Ukrainy. Wołodymyr Zełenski nie ma wątpliwości, że Rosjanie "znajdą powód", by zabić swego lidera. Były deputowany Dumy Państwowej Rosji Ponomarienko Ponomariow w swoich prognozach poszedł krok dalej. Według niego "dni Putina są policzone".

Słowa prezydenta Ukrainy cytuje "Ukraińska Prawda" Wołodymyr Zełenski nie ma wątpliwości, że "Putin zostanie zabity przez własne otoczenie na Kremlu" - stwierdził Zełenski.

Z pewnością nadejdzie moment, kiedy w Rosji będzie odczuwalna kruchość reżimu Putina. Wtedy drapieżnicy go zjedzą. Znajdą powód, by go zabić

- mówił Zełenski w wywiadzie z Dmytro Komarowem. 

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Odwiedziliśmy przedmieścia Kijowa. Ślady wojny są widoczne niemal na każdym kroku

"Dni Putina są policzone"

O tym, że dni Putina są policzone jest także przekonany były deputowany Dumy Państwowej Rosji Ponomarienko Ponomariow. Wygnany w Rosji polityk ocenił w wywiadzie dla brytyjskiego dziennika "Daily Express", że armia Putina nie ma szans na odniesienie sukcesów w Ukrainie.

Ponomariow podkreślił, że "czas Putina skończy się, gdy obrońcy Kijowa dotrą na Krym i wówczas dojdzie do efektu domina, a w jego następstwie Putin zostanie wyeliminowany lub postawiony przed sądem". Były rosyjski deputowany dodał, że Putin "nie dożyje" 71. urodzin, które przypadają 7 października". Uważa, że nastroje w otoczeniu gospodarza Kremla nie są najlepsze. To, że Putin sam zrezygnuje ze stanowiska, Rosjanin nazwał "niemożliwym".

Ponomariow przestał utrzymywać przyjazne stosunki z Putinem w 2014 r., gdy Moskwa zaanektowała Krym. Ponomariow zagłosował przeciwko aneksji i otwarcie oskarżył Putina o fałszowanie wyborów.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: