Kadyrow wyróżnił Kadyrowa. Wymyślił nowy order i przyznał go sobie. "Jestem wdzięczny za ocenę zasług"

Ramzan Kadyrow otrzymał medal "Bohater Republiki Czeczenii" za "działania na rzecz pokoju" i "walkę z terroryzmem". Czeczeński przywódca sam ustanowił ten tytuł i sam go sobie przyznał - poinformował niezależny rosyjski portal Meduza. - Jestem szczerze wdzięczny naszemu społeczeństwu za tak wysoką ocenę moich skromnych zasług - powiedział Kadyrow.

Rosyjskie władze i instytucje regularnie nagradzają niesamowite "dokonania" Ramzana Kadyrowa. Czeczeński przywódca został już odznaczony m.in. za wzmocnienie rosyjskiego systemu karnego, wkład w rozwój parlamentaryzmu oraz walkę o prawa człowieka - co jest szczególnie niedorzeczne, gdy weźmie się pod uwagę brutalność kadyrowców i poważne oskarżenia o zabijanie ukraińskich cywilów oraz zbrodnie wojenne.

Absurdów jest więcej. Kadyrow - uznawany za "profesora honorowego" trzech czeczeńskich uczelni, samozwańczy "psycholog" z awersją do książek - otrzymał w zeszłym roku rosyjski medal "za zasługi w dziedzinie stomatologii".

Ramzan Kadyrow wymachuje pistoletem w rosyjskiej telewizji Kadyrow wyciągnął broń w programie na żywo. Zwrócił się do Zełenskiego

Przede wszystkim jednak - Rosja uhonorowała szefa Czeczenii swoim najważniejszym tytułem - "Bohatera Federacji Rosyjskiej".

Kadyrow "bohaterem" Czeczenii. Za "odważne i zdecydowane" działania

Podobny tytuł, "Bohatera Republiki Czeczenii", Kadyrow ustanowił jesienią zeszłego roku i... właśnie został pierwszą osobą, której go przyznano - poinformował w piątek niezależny rosyjski portal Meduza. O tym, kto otrzyma takie wyróżnienie, decyduje przywódca republiki, czyli sam Kadyrow. Oficjalnie dekret w tej sprawie podpisał przewodniczący parlamentu Czeczenii Magomed Daudow.

Zobacz wideo Ekspert o Czeczenach biorących udział w wojnie i grupie Wagnera

W depeszy gratulacyjnej, której treść przywołuje Meduza, czytamy, że Ramzan Kadyrow "wykazał się bezinteresownością i odwagą w walce z międzynarodowym terroryzmem i ekstremizmem", a także "podjął odważne i zdecydowane działania, które posłużyły za świetlany przykład służby ojczyźnie" oraz "działania przyczyniające się do zachowania pokoju i integralności państwa, zapewnienia bezpieczeństwa narodowego i ochrony interesów Ojczyzny".

- Jestem szczerze wdzięczny naszemu społeczeństwu za tak wysoką ocenę moich skromnych zasług - powiedział Kadyrow.

Więcej informacji o wojnie w Ukrainie na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Medal jest wykonany z 70 gramów złota próby 750, ma kształt ośmioramiennej gwiazdy z półksiężycem i gwiazdą. Widnieje na nim hasło "Allah Akbar. Ałmat-Siła".

Ramzan Kadyrow planuje powołać prywatną firmę wojskową, podobną do Grupy Wagnera Ramzan Kadyrow z ambitnym planem. Zrobi konkurencję "kucharzowi Putina"

Więcej o: