Harvey Weinstein został skazany na 16 lat za gwałt. Były producent filmowy spędzi w więzieniu 39 lat

Harvey Weinstein, były producent filmowy, został skazany na 16 lat więzienia za gwałt, do którego doszło 10 lat temu w Beverly Hills. To kolejny wyrok na Weinsteina za przestępstwo seksualne.

Harvey Weinstein odsiaduje obecnie wyrok 23 lat więzienia za przestępstwa seksualne, jakich dopuścił się wobec dwóch kobiet, z którymi współpracował. 23 lutego usłyszał kolejny wyrok skazujący. Oba wyroki na 70-letniego Harveya Weinsteina zagwarantowały mu w sumie 39 lat w więziennej celi.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Co przyniosła wizyta Joe Bidena w Kijowie? Pytamy ukraińskiego dziennikarza

Harvey Weinstein usłyszał kolejny wyrok za przestępstwa seksualne. 16 lat więzienia za gwałt

Francuska agencja prasowa AFP przekazała, że "zhańbiony potentat filmowy Harvey Weinstein został skazany na 16 lat więzienia za gwałt na kobiecie w pokoju hotelowym w Beverly Hills dziesięć lat temu". "W grudniu ława przysięgłych w Los Angeles uznała Weinsteina za winnego trzech zarzutów gwałtu i napaści seksualnej na europejskiej modelce i aktorce" - przekazał "The Guardian", a teraz Sąd Najwyższy w Los Angeles wydał wyrok w tej sprawie.

"Na rozprawie skazującej adwokat Mark Werksman bronił Weinsteina jako 70-latka w złym stanie zdrowia i powiedział, że stracił cztery zęby podczas pobytu w więzieniu hrabstwa Los Angeles. Poprosił sędziego, aby przypomniał sobie dobro, które Weinstein zrobił w swojej karierze" - relacjonował "The Guardian". Obrońca prawdopodobnie będzie odwoływał się od wyroku.

Jest to kolejny wyrok dla byłego producenta filmowego. Obecnie Harvey Weinstein odsiaduje karę 23 lat więzienia, ponieważ w 2020 roku został skazany przez sąd w Nowym Jorku za napaść seksualną na swoją asystentkę Mimi Haley. Oskarżenie dotyczyło również gwałtu trzeciego stopnia, jakiego dopuścił się na aktorce Jessice Mann w 2013 roku. Weinstein nie przyznał się do winy w żadnym z procesów i zaprzeczył wszystkim zarzutom - przekazuje nbcnews.com.

Harvey Weinstein winny gwałtu i dwóch napaści seksualnych Sąd w LA: Harvey Weinstein winny gwałtu i dwóch napaści seksualnych

Harvey Weinstein odbierał Oscara, teraz odpowie za kolejne przestępstwa seksualne

Oskarżenia dotyczące Weinsteina po raz pierwszy pojawiły się w 2017 roku. Wtedy ponad 70 kobiet oskarżyło go o przestępstwa seksualne. Powstał wtedy również ruch #MeToo.

Harvey Weinstein urodził się w 1952 roku w Stanach Zjednoczonych. W latach 90. wraz ze swoim bratem Bobem byli jednymi z najbardziej cenionych producentów filmowych. Odpowiadali za takie produkcje jak: "Pulp Fiction", w 1998 roku odebrał Oscara za najlepszy film dzięki produkcji "Zakochany Szekspir", a później za "Jak zostać królem".

Zapadł wyrok w sprawie Harveya Weinsteina. Producenta czekają 23 lata więzienia Zapadł wyrok w sprawie Weinsteina. Producent skazany na 23 lata więzienia

Więcej o: