Stan zdrowia Putina pogarsza się? "Ostatnia terapia nie przyniosła oczekiwanych rezultatów"

Pojawiły się kolejne spekulacje na temat stanu zdrowia Władimira Putina. Według nich stan zdrowia przywódcy Rosji pogarsza się, a najnowsze badania wskazują, że ostatnia terapia, której miał zostać poddany, "nie przyniosła oczekiwanych rezultatów".

Kanał Generał SVR na Telegramie prawdopodobnie jest prowadzony przez byłego porucznika rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego o pseudonimie Wiktor Michajłowicz. Informacje te nie są jednak potwierdzone

Zobacz wideo Rozszerzenie Rosji o Białoruś? Paweł Kowal: Łukaszenka jest częścią rządu Putina i powinien być za to sądzony

Stan zdrowia Putina pogarsza się? "Ostatnia terapia nie przyniosła oczekiwanych rezultatów"

Tak zwany informator Kremla twierdzi, że w weekend (18-19 lutego) Władimir Putin przeszedł kolejne badania lekarskie. "Ostatnia terapia nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, a nowa, zgodnie z wynikami badania, została przepisana i rozpocznie się 5 marca" - czytamy. 

Dalej Generał SVR twierdzi, że pogorszenie się stanu zdrowia przywódcy Rosji sprawi, że nie będzie on w stanie brać aktywnego udziału między innymi w kierowaniu "specjalną operacją wojskową". Przypomina także, że pod koniec ubiegłego roku Putin odwołał niektóre ze swoich spotkań i wystąpień. Według kanału miało mieć to związek z rozpoczęciem terapii. 

Więcej aktualnych wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Władimir Putin choruje? Ma być pod stałą obserwacją onkologa

Spekulacje na temat stanu zdrowia Putina pojawiają się od początku wybuchu wojny w Ukrainie. Według nich dyktator miałby cierpieć na postępującą chorobę Parkinsona czy raka trzustki. W połowie lutego tego roku pisaliśmy, że dziennikarze z Current Time i Radia Wolna Europa przeprowadzili śledztwo i dotarli do umowy zawartej między szpitalem a administracją przywódcy Rosji. Według tych informacji Putin pozostaje pod stałą obserwacją onkologa. Czasopismo "Proekt" stwierdziło natomiast, że dyktator podróżuje po kraju w towarzystwie od sześciu do nawet 13 lekarzy różnych specjalizacji.

Więcej o: