Indonezja. Nie ma nawet półtora roku, a już waży 27 kilo. "Więcej niż typowy ośmiolatek"

Niespełna półtoraroczny Kenzi waży już 27 kilo. Na razie nie wiadomo, czy na jego wagę mają wpływ jakieś problemy zdrowotne, czy wyłącznie odżywianie. Chłopcem zainteresowali się lekarze, którzy zapewnili mu już specjalistyczną opiekę.

Jak podają indonezyjskie media, chłopiec urodził się z wagą 4 kg i przez pierwsze pół roku przybierał na wadze tak jak inne dzieci. Po tym czasie dziecko zaczęło otrzymywać pokarm w postaci wzbogacanych owsianek dla dzieci. Jego matka nie mogła go karmić piersią ze względu na kamienie żółciowe - pisze presmedia.id.

Zobacz wideo Co zrobić w sytuacji, kiedy dziecko je za dużo?

Indonezja. 16-miesięczny chłopiec waży 27 kilo. Dzieckiem zainteresowali się lekarze

Sprawę opisał także brytyjski dziennik "The Sun". "W wieku 16 miesięcy Muhammad Kenzi Alfaro waży 60 funtów - więcej niż typowy ośmiolatek - i nosi pieluchy w rozmiarze XXXL" - czytamy. Chłopiec nie jest w stanie samodzielnie siedzieć ani stać, a rodzice podnoszą go z trudem. Matka chłopca podkreśliła, że jego ojciec jest człowiekiem niedużej postury, a ubrania jego ojca "po prostu pasują" na chłopca.

 

Po tym, jak w grudniu dziecko było ważone podczas rutynowej kontroli, zapewniona mu została intensywna opieka ambulatoryjna. Nie wiadomo, czy na jego wagę ma wpływ wyłącznie sposób żywienia, czy również jakieś czynniki zdrowotne. Minister zdrowia Budi Gunadi Sadikin nakazał urzędnikom monitorowanie sprawy i zapewnienie chłopcu leczenia.

Więcej aktualnych wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

7-letnia Chilijka ze zdiagnozowanym rakiem piersi Najmłodsza pacjentka, u której zdiagnozowano raka piersi ma tylko 7 lat

Niespełna półtoraroczny chłopiec zmaga się z potężną otyłością. Waży kilkanaście kilo za dużo

Portal halodoc.com, powołując się na dane Światowej Organizacji Zdrowia, podaje, że dzieci między 16 a 17 miesiącem życia powinny ważyć od 9,3 do 11,8 kg. Jak czytamy, na wagę i rozwój dziecka wpływać może kilka czynników, takich jak płeć, czynniki genetyczne czy spożycie pokarmu. Zgodnie z klasyfikacją stosowaną przez Indonezyjskie Stowarzyszenie Pediatryczne 16-miesięczny Kenzi cierpi już na otyłość (zaliczana do tej kategorii w jego grupie wiekowej jest waga powyżej 13,4 kg).

Wycieczka szkolna (zdjęcie ilustracyjne) Nauczyciel klepnął uczennicę w pośladek? Śledztwo w chrześcijańskiej szkole

Więcej o: