Emocje podczas wizyty Bidena w Kijowie. Zełenski nie krył łez [WIDEO]

"Historyczna. We właściwym czasie. Odważna" - tak wizytę Joe Bidena w Kijowie podsumował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Podczas spotkania z amerykańskim przywódcą nie krył wzruszenia. Moment ten uchwyciły kamery.

W poniedziałek, tuż przed zakończoną właśnie wizytą w Polsce, Joe Biden odwiedził Kijów, gdzie spotkał się ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Wołodymyrem Zełenskim. Podczas wspólnej konferencji prasowej ogłosił, że USA przekażą Ukrainie kolejny pakiet wsparcia finansowego w wysokości pół miliarda dolarów. Poinformował też, że Waszyngton nałoży wkrótce nowe sankcje na Rosję i na firmy, które współpracują z rosyjskim reżimem. - Rok temu, kiedy Putin rozpoczął inwazję, myślał, że Ukraina jest słaba, a Zachód podzielony. Sądził, że może nas pokonać. Ale bardzo się pomylił - podkreślał amerykański prezydent.

Joe Biden w KijowieBiden i Zełenski przechadzali się po Kijowie. W tle alarmy przeciwlotnicze

Emocje podczas wizyty Bidena w Kijowie. Zełenski ocierał łzy

Spotkaniu prezydentów USA i Ukrainy towarzyszyło wzruszenie. Gdy Biden witał się z członkami administracji Zełenskiego, ten drugi ocierał łzy. Moment ten można zobaczyć na poniższym nagraniu:

Zełenski podsumował wizytę Bidena krótko: "Historyczna. We właściwym czasie. Odważna". Na Twitterze przypomniał, że amerykański przywódca odwiedził Ukrainę na kilka dni przed pierwszą rocznicą pełnowymiarowej rosyjskiej inwazji. "Jestem wdzięczny USA za stanie po stronie Ukrainy i za nasze silne partnerstwo. Jesteśmy gotowi dalej współpracować, aby zapewnić Ukrainie zwycięstwo" - napisał. Do wpisu dołączył wideo:

Zobacz wideo Kowal: Biden myśli o przyszłości. Naszym interesem narodowym jest rozbicie rosyjskiego imperializmu

Więcej informacji o wojnie w Ukrainie na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Skabiejewa wyśmiała Bidena i Zełenskiego

Atmosfera panująca wokół wizyty Joe Bidena w Ukrainie nie umknęła kremlowskim propagandystom. Prezenterka Olga Skabiejewa, znana jako "żelazna lalka Putina", w swoim programie "60 minut" drwiła ze zdjęcia, na którym widać jak prezydenci USA i Ukrainy serdecznie uścisnęli się na pożegnanie.

W putinowskiej telewizji dyskutowano o 'sprzątnięciu' Joe BidenaPropagandyści wściekli po wizycie Bidena. Dyskutowali o jego "sprzątnięciu"

Więcej o: