Naloty ukraińskich sił na rosyjskie cele. Jest komunikat Sztabu Generalnego. "To dopiero początek"

Ukraiński Sztab Generalny potwierdził w środę, że w ciągu ostatniej doby Ukraińcy dokonali kilku ataków na rosyjski sprzęt oraz personel. Władze okupowanego przez Rosjan Mariupola przekazały, że został zniszczony m.in. magazyn na lotnisku.

"W minionej dobie Siły Powietrzne przeprowadziły osiem nalotów na rejony koncentracji personelu i sprzętu wojskowego okupantów oraz dwa naloty na przeciwlotnicze kompleksy rakietowe" - przekazał w środę rano Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Jak dodano, ukraińskie "jednostki wojsk rakietowych i artylerii uderzyły w dwa obszary, w których skoncentrowane były siły wroga".

Zobacz wideo Putin przyspieszył rozpad Rosji

Władze Mariupola: To dopiero początek

We wtorek wieczorem rada miejska Mariupola informowała w mediach społecznościowych, że w mieście słychać było kilkanaście eksplozji.

Podano, że zostały trafione dwa cele, "prawdopodobnie w miejscach koncentracji sił wroga".

W środę rano władze Mariupola potwierdziły, że na terenie lotniska został zniszczony magazyn Rosjan. "To dopiero początek" - zapowiedziano.

Xi Jinping wybiera się do Moskwy... Na zdjęciu: spotkanie Putina z chińsklim prezydentem w Pekinie, 4 lutego 2022 r.Chiny mają swój plan pokojowy dla Ukrainy. Bloomberg ujawnił kilka szczegółów

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: