Trumpowi nie spodobała się wizyta Bidena w Kijowie. Twierdzi, że "pcha USA w III wojnę światową"

Donald Trump wyraził niezadowolenie z wizyty Joe Bidena w Ukrainie. Jak stwierdził, aktualny prezydent "pcha USA w coś, co może stać się trzecią wojną światową".

W poniedziałek Joe Biden złożył kilkugodzinną, niezapowiedzianą wizytę w Kijowie, gdzie spotkał się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Była to pierwsza wizyta amerykańskiego przywódcy od rozpoczęcia przez Rosję inwazji na Ukrainę. Po wyjeździe z Kijowa Biden udał się do Polski, a we wtorek wygłosił przemówienie w Arkadach Kubickiego za Zamkiem Królewskim w Warszawie.

Joe Biden w Kijowie Biden i Zełenski przechadzali się po Kijowie. W tle alarmy przeciwlotnicze

Donald Trump: Biden popycha USA w III wojnę światową

Głos w sprawie podróży Bidena do Ukrainy zajął jego poprzednik. Donald Trump - we wpisie, który opublikował na swoim portalu społecznościowym Truth Social - zasugerował, że Biden "systematycznie, ale być może nieświadomie, popycha USA w to, co wkrótce może stać się III wojną światową". "Czy nie jest to szalone?" - zapytał Trump retorycznie.

Wpis Donalda Trumpa o wizycie Joe Bidena w KijowieWpis Donalda Trumpa o wizycie Joe Bidena w Kijowie screen z serwisu Truth Social

Wielu europejskich i amerykańskich komentatorów nazwało wizytę Bidena w Kijowie "przełomową", "historyczną" czy wręcz "śmianiem się w twarz Putinowi". Więcej szczegółów w tym artykule:

Prezydent USA Joe Biden z wizytą w Ukrainie (do Kijowa dotarł pociągiem, z Przemyśla), 20 lutego 2023 r. Prasa o wizycie Joe Bidena. "Waszyngton przypomina o konsekwencjach"

Trump nie planuje powrotu do mediów społecznościowych

Donald Trump założył platformę Truth Social po tym, jak został zbanowany na Twitterze, Facebooku, Instagramie i YouTubie w związku z atakiem jego zwolenników na Kapitol (6 stycznia 2021 r.) Gdy Twittera przejął Elon Musk, zdjął blokadę z konta byłego prezydenta, ale ten nie opublikował od tamtej pory ani jednego tweeta. Na początku lutego br. Trump odzyskał dostęp do Facebooka i Instagrama. Jak jednak powiedział niedawno w rozmowie konserwatywnym portalem Real America's Voice: - One [sieci społecznościowe] naprawdę bardzo chcą mnie z powrotem. Otworzyły się dla mnie, ale są już takie nudne.

Więcej o wizycie Bidena w Ukrainie i w Polsce na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zobacz wideo Piekarski o wizycie Bidena w Kijowie: Myślę, że to była niespodzianka dla Moskwy
Więcej o: