Turcja. Ratownicy odnaleźli pod gruzami trzy żywe osoby. Blisko dwa tygodnie po trzęsieniu ziemi

Podczas akcji poszukiwawczej po trzęsieniu ziemi, tureccy ratownicy uratowali spod gruzów trzy żywe osoby, w tym dziecko. Jak informuje turecka telewizja, do zdarzenia doszło w mieście Antakya na południu kraju.

Zespoły poszukiwawczo-ratownicze wyciągnęły kobietę, mężczyznę i dziecko z gruzów zawalonego budynku w jednej z dzielnic miasta Antiochia. Pokazano nagranie, na którym widać jak ocaleni są przenoszeni do ambulansu.

Przez cały ostatni tydzień ratownicy wciąż odnajdywali w rumowiskach żywych ludzi, mimo że tkwili oni pod gruzami wiele dni w mroźną pogodę, ale liczba osób, które udało się uratować spadła w ciągu minionych dni do kilku dziennie.

Pod gruzami odnaleziono ciało reprezentanta Ghany 

Niestety pod gruzami domu w południowej Turcji odnaleziono ciało Christiana Atsu, piłkarskiej gwiazdy reprezentacji Ghany. Zginął we własnym domu w miejscowości Hatay. O odnalezieniu ciała poinformował jego agent Murat Uzunmehmet.

Christian Atsu miał opuścić Turcję na kilka godzin przed trzęsieniem ziemi, ale menedżer jego klubu- Hataysporu poinformował, że Ghańczyk zdecydował się zostać w klubie po zdobyciu zwycięskiego gola w meczu Super Ligi 5 lutego. Hatayspor ma swoją siedzibę w mieście Antiochia. Christian Atsu grał na pozycji pomocnika.

Wcześniej był zawodnikiem FC Porto, Newcastle United i Malagi. Po raz ostatni wystąpił w reprezentacji Ghany w 2019. roku.

Do tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi w południowej Turcji i północnej Syrii doszło 13 dni temu, w nocy z 5 na 6 lutego. Tylko w Turcji, według najnowszego bilansu, zginęło 40 tysięcy osób.

Więcej o: