Tak Putin podróżuje w czasie wojny w Ukrainie. Do prywatnej sieci nikt nie może się zbliżyć

Główne rezydencje Władimira Putina zostały połączone tajną linią kolejową - wybudowano stacje ukryte za wysokimi murami i zamontowano monitoring. Dzięki temu może dyskretnie podróżować pociągiem pancernym - podaje rosyjski portal śledczy Projekt.
Zobacz wideo Czy Rosja wzmocni atak? "Ukraińcy muszą poświęcić sporo sił i środków"

Kilka dni temu informowaliśmy, że Władimir Putin boi się zamachu i zamiast latać samolotem, korzysta ze specjalnego pociągu pancernego. Z maszyny korzystają również współpracownicy i bliscy rosyjskiego dyktatora.

Dziennikarze ustalili, że pociąg Putina jest tak zbudowany i pomalowany, aby nie można było go rozpoznać wśród innych pasażerskich składów. To cztery lokomotywy i jedenaście wagonów pomalowanych w szaro-czerwone pasy.

Portal śledczy Dosje zaznacza, że dyktator zaczął korzystać z tego środka transportu w 2021 roku, gdy Rosja przygotowywała się do wojny z Ukrainą.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Władimir Putin "W kręgu Putina są ludzie, którzy pracują dla Kijowa. Ktoś ratuje życie, ktoś pieniądze"

Rezydencje Putina połączono tajną linią kolejową

Jak podaje rosyjski portal śledczy Projekt, rezydencje dyktatora zostały połączone prywatną siecią kolejową. Jesienią 2022 roku w pobliżu pałacu Putina we Wałdaju, mniej więcej w połowie drogi między Moskwą a Petersburgiem, dziennikarz serwisu odkrył strzeżoną stację kolejową. Kiedy próbował się zbliżyć do ogrodzenia, został wypędzony przez strażnika.

Jeden z inżynierów, który pracował przy budowie sieci, powiedział portalowi, że wcześniej tamtejsza linia kolejowa była w opłakanym stanie i pociągi mogły jeździć tamtędy z prędkością 15-25 km/h. Później naprawy zostały wykonane wyłącznie na torach prowadzących bezpośrednio do pałacu Putina. Jak dodał, przynajmniej raz widział tam pociąg polityka.

Na stacji w pobliżu rezydencji Dołgije Borody wybudowano również lądowisko dla helikopterów. Ze zdjęć satelitarnych wynika, że infrastruktura powstała w 2019 roku.

Kolejna stacja znajduje się 400 metrów od rezydencji Putina w Nowo-Ogariowie w obwodzie moskiewskim. Powstała ona w 2015 roku na terenie przejętym przez Federalną Służbę Ochrony Federacji Rosyjskiej od prywatnego właściciela. "Ukryta jest za wysokim płotem, na którym co 10 metrów zamontowane są kamery monitoringu" - podaje Projekt.

Portal informuje, że stacja kolejowa znajduje się też niedaleko putinowskiego pałacu w Soczi. Tam również ukryta jest za wysokim murem, a właściwie została wydzielona od torów, którymi jeżdżą normalne pociągi.

Portugalscy ratownicy uratowali psa uwięzionego przez 200 godzin Turcja. Portugalscy ratownicy uratowali psa 200 godzin po trzęsieniu ziemi

Więcej o: