Hiszpania. Była żona Putina próbuje sprzedać apartamenty w Marbelli. Obawia się sankcji

Ludmiła Oczeretna, była żona Władimira Putina, stara się sprzedać swoje nieruchomości w Hiszpanii. Obawia się bowiem sankcji, które Unia Europejska może na nią nałożyć w związku z agresją Rosji na Ukrainę. Istnieją podejrzenia, że prezydent Rosji wciąż dba o portfel swojej byłej żony.

Ludmiła rozwiodła się z Putinem w 2013 roku. Choć dwa lata później wzięła ślub z Arturem Oczeretnym,  istnieją podejrzenia, że prezydent Rosji wciąż wspomaga ją finansowo. Była żona dyktatora jest już na liście sankcji Wielkiej Brytanii. W obawie przed tym, że Bruksela pójdzie tym samym śladem, zaczęła wyprzedawać nieruchomości w Hiszpanii

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl. 

Zobacz wideo Rosyjski gaz nie płynie już do Polski. Jacek Ozdoba: Magazyny są zapełnione w ok. 76%

Hiszpania. Apartamenty byłej żony Władimira Putina wystawione na sprzedaż

Ludmiła Oczeretna wystawiła na sprzedaż dwa apartamenty o powierzchni 229 i 405 metrów kwadratowych w luksusowym kompleksie mieszkalnym Lomas del Rey, położonym w kurorcie Marbella na południu Hiszpanii. Koszt nieruchomości wynosi łącznie 2,2 mln euro. 

Posiadłości kupił Artur, mąż Ludmiły, który jest dyrektorem Centrum Rozwoju Relacji Interpersonalnych, organizacji pozarządowej specjalizującej się w działaniach PR-owych. Pierwszy apartament nabył w 2011 roku za 800 000 euro, a drugi - w 2014 roku za milion euro.

Według dziennikarzy Politico nieruchomości miały umożliwić parze ubieganie się o zezwolenie na pobyt w Hiszpanii. 

Apartament w Szwajcarii za niezarobione pieniądze

Z kolei w 2015 roku Artur Oczeretny kupił za trzy miliony euro luksusowy apartament w Davos, co wzbudza wiele wątpliwości. Jak zauważyli dziennikarze Politico, szwajcarskie prawo zabrania obcokrajowcom nabywania nieruchomości. Są oczywiście wyjątki. Cudzoziemcy mogą ubiegać się o zgodę władz kantonu przy zakupie domów wakacyjnych lub muszą udowodnić, że pracują i mieszkają w kraju.

Ponadto deklarowane przez mężczyznę przychody świadczą o tym, że nigdy na dom w Szwajcarii nie zarobił. W związku z tym organizacje śledzące europejskie inwestycje rosyjskich oligarchów nie mają wątpliwości, że za wysoki poziom życia małżeństwa Oczeretnych finansuje były partner Ludmiły - Władimir Putin.

Więcej o: