"DGP": Biden spotka się w Polsce z Wołodymyrem Zełenskim

- Kończymy przygotowania do oficjalnej wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Polsce - informują "Dziennik Gazetę Prawną" ukraińskie źródła. Prezydenci spotkają prawdopodobnie przy okazji pobytu prezydenta USA Joego Bidena w Warszawie lub Rzeszowie.

Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, niebawem oficjalną wizytę w Polsce złoży prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Strona ukraińska przekazała gazecie, że przygotowania do niej są już na finiszu. 

Ukraiński przywódca miałby przyjechać do Polski przy okazji pobytu prezydenta USA Joego Bidena w Warszawie lub Rzeszowie.

Zobacz wideo Czy Rosja wzmocni atak? "Ukraińcy muszą poświęcić sporo sił i środków"

Zełenski odwiedził Polskę 22 grudnia 2022 r., gdy wracał z USA, spotkał się w Rzeszowie z Andrzejem Dudą. Politycy mieli wówczas zamknąć kwestię szczątków ukraińskiej rakiety, które spadły w Przewodowie. Drugi raz prezydenci spotkali się 9 lutego, również w Rzeszowie. Jak podaje
"DGP", kolejny przyjazd Zełenskiego do Polski ma być już wizytą oficjalną.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak informują źródła DGP po stronie ukraińskiej, w Polsce i na forum ONZ może zostać przedstawiona "inicjatywa dyplomatyczna" Zełenskiego. Plan pokojowy ma zaznaczać, że Kijów dąży do powrotu do granic sprzed aneksji Krymu w 2014.  

Zełenski w Ramstein: Ukraina i jej partnerzy robią wszystko razem, aby państwo terrorystyczne jak najszybciej przegrało

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wystąpił we wtorek w czasie spotkania w Ramstein. Podkreślił, że Ukraina i jej partnerzy robią wszystko, aby Rosja przegrała.  W formule tak zwanej grupy wsparcia wojskowego spotkali się przedstawiciele 54 krajów - poinformował Wołodymyr Zełenski.

- Nasi partnerzy potwierdzili kolejne dostawy systemów obrony powietrznej, czołgów, artylerii i pocisków oraz organizację kolejnych szkoleń dla naszych wojskowych. Wiele porozumień i dyskusji powinno się trzymać za zamkniętymi drzwiami. Na pewno mogę powiedzieć, że podstawowe kierunki pozostają niezmienione. Ukraina i jej partnerzy robią wszystko razem, aby państwo terrorystyczne jak najszybciej przegrało - powiedział prezydent Ukrainy.

Spotkanie w Ramstein było już dziewiątym w tej formule.

Działania organizacji Soko Tierschutrz, fot. Friedrich Mülln"Niemieckie świnie cierpią tak samo jak polskie czy chińskie"

Wesprzyj zbiórkę Fundacji PCPM na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii - przez >>stronę PCPM albo przez >>zbiórkę na Facebooku.

Więcej o: