Trzy pięciometrowe węże uwiły gniazdo pod dachem domu w Malezji. Dwa uciekły, gdy zerwał się strop [WIDEO]

Jedna z rodzin zamieszkująca Malezję poinformowała służby o dziwnych hałasach, które dobiegają z dachu. Gdy na miejsce przyjechali ratownicy, to okazało się, że nad głowami domowników gniazdo uwiły sobie trzy ogromne węże. W pewnym momencie strop się zawalił, a gady wypełzły na wolność.

Do zdarzenia doszło w jednym z domów w Bentong w Malezji. W sobotę 11 lutego Som Mohamad Salleh usłyszał hałas w suficie, jednak zignorował go i poszedł spać. W niedzielę rano zauważył, że prześcieradło w pokoju syna pokryte jest piaskiem, a w suficie pojawiło się pęknięcie. Hałas dochodził także z pokoju jego starszej córki. Gdy rodzina rozmawiała o tym, co zrobić w tej sytuacji, wówczas sufit zaczął odpadać w jednym z pokoi, a oczom domowników ukazał się ogon dużego węża. Wówczas ojciec zamknął drzwi do pokoju syna i kazał zadzwonić bliskim po pomoc do malezyjskiego Departamentu Obrony Cywilnej. 

Pyton zaatakował pięcioletniego chłopca. Wąż wciągnął go do basenu Pyton wciągnął 5-latka do basenu. Na pomoc ruszył 76-letni dziadek

Malezja. Trzy splątane węże spadły z sufitu. Pytony ważyły 32 i 25 kilogramów

Na miejscu zjawili się pracownicy, którzy próbowali wyciągnąć węża - jak się okazało, pytona - przez dziurę w suficie. Gdy drugi z mężczyzn uderzył w sufit, by przepłoszyć gada, wówczas doszło do zawalenia stropu. W wyniku tego zdarzenia okazało się, że ratownicy nie mają do czynienia z jednym, a z trzema dużych rozmiarów gadami, które splątane osunęły się do pokoju. 

Po zerwaniu stropu dwa z gadów uciekły. Jednego z węży udało się złapać za ogon - wówczas jeden z pracowników zaczął ciągnąć gada w dół i tak go schwytano. Później pracownikom Obrony Cywilnej udało się namierzyć i złapać jednego z gadów, który wypełzł z domu Salleha. Wiadomo, że dwa gady miały po pięć metrów długości i ważyły po 32 kilogramy. Trzeci z węży miał około cztery metry długości i ważył 25 kilogramów.

Dzieci Som Mohamada Salleha mają traumę i boją się spać w swoich pokojach. Ich ojciec dziękuje jednak pracownikom, że pomogli oczyścić dom z niechcianych współlokatorów. 

Nagranie z akcji zostało udostępnione na Twitterze w poniedziałek 13 lutego. W ciągu doby filmik został odtworzony prawie 20 milionów razy.

Mieszkanka znalazła w śmietniku pytona Poszła wyrzucić śmieci, do domu wróciła z wężem boa

Więcej o: