Ogromny pożar w warsztacie samochodowym w Moskwie. Niedaleko znajduje się ważny instytut

W północno-wschodniej części Moskwy w nocy wybuchł duży pożar - informują rosyjskie media. Z doniesień wynika, że zapalił się warsztat samochodowy.

Pożar warsztatu wybuchł w nocy z poniedziałku na wtorek. RIA Nowosti informowało, że ogień objął obszar 1,5 tys. metrów kwadratowych. Na terenie warsztatu samochodowego, jak podają media w Rosji, znajdowały się zbiorniki z paliwem, oleje i opony, co utrudniało służbom działanie na miejscu. W trakcie pożaru miało dojść do eksplozji i dach częściowo się zawalił. 

Zobacz wideo Czy PiS-owi zależy na środkach z KPO? Pytamy posłankę Srokę

Ogromny pożar warsztatu w Moskwie

W początkowych doniesieniach pojawiały się informacje o dwóch osobach uwięzionych na drugim piętrze budynku. Później portal Moskwa24 przekazała, że z warsztatu ewakuowano troje ludzi. Portal w aktualizacji do wpisu na Telegramie poinformował, że sytuacja została już opanowana. 

Ukraiński portal Prawda informuje natomiast, że pożar wybuchł w pobliżu Naukowego Instytutu Instrumentów Precyzyjnych. Jak czytamy, instytut zajmuje się opracowywaniem i wytwarzaniem komponentów do broni dla marynarki wojennej i lotnictwa. 

Więcej o: