Jerozolima. Atak terrorystyczny na przystanku autobusowym. Zginął sześciolatek, są ranni

Co najmniej jedna osoba zginęła w ataku terrorystycznym w Jerozolimie. To sześcioletni chłopiec - podaje "Jerusalem Post". Rannych zostało sześć osób, z czego cztery są w stanie krytycznym.

Służby ratownicze w Izraelu dostały wiadomość o ataku o 13:27 lokalnego czasu. Na przystanku autobusowym na rogu alei Gołdy Meir i Binyamin Mintz w jerozolimskiej dzielnicy Ramot w pieszych wjechał samochód. To tereny okupowane przez Izrael.

Początkowe informacje dotyczyły jednej ofiary - sześcioletniego chłopca. Niebawem służby w Jerozolimie potwierdziły śmierć 20-latka. "Jerusalem Post" podaje, że 31-letni terrorysta został zastrzelony przez policjantów. 

W sumie rannych zostało sześć osób, z czego dwoje dzieci i dwoje dorosłych jest w stanie krytycznym.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wzruszony Zełenski przemawiał w Parlamencie Europejskim: Wartość życia ludzkiego nie istnieje dla rosyjskich władz

Lokalne media informują, że "terrorysta został zneutralizowany". Podkreślają też, iż to kolejny atak na cywilów czekających na przystanku autobusowym. Premier Izraela Benjamin Netanjahu określił zdarzenie jako atak terrorystyczny.

Okupacja terenów palestyńskich

Wschodnia Jerozolima jest okupowanym przez Izrael od 1967 roku terytorium palestyńskim. Ubiegły rok był najbardziej tragicznym w historii konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Według danych ONZ zginęło 14, a rannych zostało 117 Palestyńczyków. Po stronie izraelskiej było dziewięcioro rannych. W 2021 roku sprawozdawca ONZ ds. sytuacji w zakresie praw człowieka na okupowanych terytoriach palestyńskich nazwał izraelskie osiedla we Wschodniej Jerozolimie oraz na Zachodnim Brzegu zbrodnią wojenną. Chodzi o przenoszenie przez siły okupacyjne swojej ludności cywilnej na okupowane terytoria.

Wesprzyj zbiórkę Fundacji PCPM na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii - przez >>stronę PCPM albo przez >>zbiórkę na Facebooku..

Więcej o: